امتیاز دهید

دستورات پیامکی ردیاب تلتونیکا؛ فرمان‌هایی برای مدیریت ردیاب

تلتونیکا یکی از بهترین برندهای فعال در زمینه تولید انواع ردیاب‌های هوشمند است. در مدل‌های جدید این برند می‌توانید از طریق تلفن همراه خود و همین‌طور با ارسال پیامک، این ردیاب را کنترل کنید. برای این منظور، دستورات مختلفی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید با ردیاب خود ارتباط برقرار کنید. بدیهی است که هر مدل ردیاب تلتونیکا دستورات خاص خود را داشته باشد. اما به طور کلی، می‌توان گفت برخی از دستورات مانند Getver در تمام مدل‌ها یکسان هستند. در این مطلب از یوفایندر، با دستورات پیامکی ردیاب تلتونیکا آشنا می‌شویم.

ردیاب‌های الکترونیکی؛ نسل جدید ترکرهای دیجیتال

در گذشته ردیاب‌ها امکان اتصال از راه دور را نداشتند. این دستگاه‌ها اطلاعات را در خود ذخیره می‌کردند که با رجوع به حافظه آن‌ها می‌توانستید از سابقه حرکتی دستگاه مطلع شوید. اما امروزه، ردیاب‌ها قابلیت اتصال از راه دور را دارند و می‌توانید از این بابت روی آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کنید. برخی از ردیاب‌ها به اینترنت متصل می‌شوند و می‌توانید با کمک برنامه‌های مخصوص به دستگاه متصل شوید. اما برخی دیگر از طریق تلفن قابلیت کنترل را دارند. در این میان، بهترین روش برای اتصال به این دستگاه‌ها، اتصال از طریق پیامک است که می‌توانید در چند لحظه، با وارد کردن دستورات از پیش تعیین شده، به تمام اطلاعات ردیاب دسترسی داشته باشید.

ردیاب تلتونیکا

ردیاب تلتونیکا

تلتونیکا؛ یکی از بهترین برندهای فعال در زمینه ساخت ردیاب هوشمند

تلتونیکا یکی از بهترین برندهای فعال در زمینه ساخت ردیاب‌های هوشمند است. این برند که در کشور لیتوانی قرار دارد، توانسته است در این زمینه تمام بازار را از آن خود کند. به لطف سابقه 20 ساله خود، برند تلتونیکا به خوبی می‌داند که کاربرد یک ردیاب چیست و چگونه می‌توان به راحتی با این ردیاب ارتباط گرفت. به همین خاطر است که امروزه می‌توان تلتونیکا را در رده بهترین برندهای تولیدکننده GPS ترکرهای هوشمند قرار داد.

مزایای استفاده از پیامک برای دسترسی به ردیاب تلتونیکا

یک کاربرد تنها در دو زمان برای اتصال به ردیاب هوشمند خود اقدام می‌کند، اولین موقعیت برای اطلاع از وضعیت و موقعیت مکانی ردیاب و دومی، برای دسترسی به تنظیمات دستگاه است. امروزه، در مدل‌های مختلف ردیاب‌های تلتونیکا می‌توانید با کمک دستورات پیامکی، به این دو مورد دسترسی کامل داشته باشید و ردیاب خود را کنترل کنید.

مطلع شدن از موقعیت ردیاب

مهم‌ترین کاربرد دستورات پیامکی ردیاب تلتونیکا به اطلاع از موقعیت ردیاب مربوط می‌شود. با کمک دستوراتی که این ردیاب هوشمند دارد، شما می‌توانید به مختصات دقیق آن و سابقه موقعیت‌های مکانی قبلی دسترسی کامل داشته باشید.

دسترسی به تنظیمات ردیاب با کمک پیامک

برای دسترسی به تنظیمات ردیاب هوشمند تلتونیکا الزاما نباید این دستگاه کنار شما باشد و به صورت دستی وارد تنظیمات آن شوید یا ردیاب را به کامپیوتر متصل کنید. برای این منظور، تنها کافی است از طریق دستوراتی که برای ورود به تنظیمات این ردیاب در نظر گرفته شده‌اند، وارد تنظیمات شوید و تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید.

دستورات پیامکی ردیاب تلتونیکا را بشناسید

به طور کلی، 10 مدل دستورات پیامکی ردیاب تلتونیکا وجود دارند که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود از آن‌ها استفاده کنید. از جمله این دستورات می‌توان به getinfo، getver، getstatus، getgps، getio، ggps، readio#، cpureset، countrecs و deleterecords اشاره کرد که در ادامه با مهم‌ترین‌های آن‌ها آشنا خواهیم شد.

دستورات پیامکی ردیاب تلتونیکا

لیست انواع دستورات و کد‌های تلتونیکا

دستور ggps؛ یکی از مهم‌ترین دستورات پیامکی ردیاب تلتونیکا

از جمله مهم‌ترین و کاربردی‌ترین دستورات پیامکی ردیاب تلتونیکا می‌توان به ggps اشاره کرد. این دستور برای دریافت موقعیت مکانی کنونی ردیاب استفاده می‌شود. در دو صورت شما می‌توانید از این دستور استفاده کنید: زمانی که ردیاب به شما از طریق نرم‌افزار پاسخی نمی‌دهد یا اینکه اصلا به نرم‌افزار مکان‌یابی آن دسترسی ندارید.

در پاسخ به دستور ggps، ردیاب برای شما 5 عبارت را ارسال می‌کند، عبارت D به معنای آخرین زمان دریافت مکان، T به معنای ساعت آخرین زمان دریافت مکان، S به معنای سرعت حقیقی، C به معنای آخرین طول و عرض جغرافیایی دریافت شده از ماهواره‌ها و URL برای نشان دادن موقعیت روی گوگل‌مپ است. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله “طول و عرض جغرافیایی چیست؟” را مطالعه کنید.

دستور Getver در ردیاب تلتونیکا

از جمله دیگر دستورات کاربردی در ردیاب تلتونیکا می‌توان به getver اشاره کرد که با ارسال آن، اطلاعاتی مانند ورژن دستگاه، نسخه ماژول جی پی اس، نسخه مربوط به سخت‌افزار ردیاب، نسخه مربوط به تغییرات سخت‌افزار ردیاب، شناسه IMEI، زمان راه‌اندازی ردیاب، زمان روشن بودن ردیاب تا این لحظه، مک آدرس و ورژن بلوتوث ردیاب اشاره کرد.

دستور Getstatus

دستور getstatus را می‌توان در لیست مهم‌ترین دستورات پیامکی ردیاب تلتونیکا قرار داد که می‌تواند وضعیت ردیاب را برای شما نمایش دهد. به این صورت که با ارسال این دستور، وضعیت ارسال ردیاب به سرور، اتصال به اینترنت، وضعیت تماس، وضعیت سیم‌کارت، شناسه اپراتور، کیفیت سیگنال GSM، حافظه ذخیره‌سازی پیامک و کد پارامتری GSM برای شما ارسال خواهد شد.

نکته‌ای مهم در ارسال دستورات پیامکی به ردیاب تلتونیکا

اگر می‌خواهید از طریق پیامک به ردیاب هوشمند تلتونیکا خود متصل شوید، باید در نظر داشته باشید که ارسال پیامک به این ردیاب اصول خاصی دارد که باید حتما آن‌ها را رعایت کنید. از جمله این اصول می‌توان به وارد کردن صحیح رمز و نام کاربری اشاره کرد.

اتصال به ردیاب تلتونیکا تنها با وارد کردن رمز عبور و نام کاربری امکان‌پذیر است. در نتیجه، باید دقیقا رمز عبور و نام کاربری را همان‌طور که برای ردیاب تنظیم کرده‌اید، وارد کنید. در غیر این صورت، امکان اتصال به آن را نخواهید داشت.

یوفایندر؛ مرجع خرید انواع ردیاب‌های هوشمند

به طور کلی، بیش از 10 دستور پیامکی برای ردیاب تلتونیکا وجود دارد. اما دو الی سه مورد از آن‌ها کاربرد بیشتری دارند. توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید این دستورات را به صورت کامل یاد بگیرید، به دفترچه راهنمای ردیاب خود مراجعه کنید. همچنین اگر نیاز به خرید این ردیاب دارید، ما در مجموعه یوفایندر می‌توانیم راهنمای شما باشیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر