سیستم سنجش درجه حرارت بتن و رصد به صورت آنلاین

4.7/5 - (83 امتیاز)

سیستم سنجش درجه حرارت بتن

دمای بتن آماده یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها‌ی اثرگذار روی کیفیت نهایی بتن می‌باشد؛ بتن آماده بعد از تولید داخل کارخانه به تراک میکسر منتقل شده و برای بتن‌ریزی به محل پروژه حمل می‌شود. از زمانی که بتن تولید می‌شود تا رسیدن به محل پروژه تغییرات دمایی زیادی را داخل تراک میکسر تجربه می‌کند که این تغییرات دمایی تاثیر زیادی بر کیفیت بتن می‌گذارند، به همین دلیل سنجش دمای بتن در طول مسیر یک ضرورت به حساب می‌آید.

اگر دمای بتن خیلی بالا برود باعث تبخیر زودهنگام آب درون بتن و ایجاد ترک هنگام استفاده در ساختمان می گردد و اگر خیلی پایین بیاید امکان دارد مخلوط بتنی به صورت کامل همگن نشود که هر دو حالت تاثیرات منفی شدیدی روی کیفیت بتن دارند؛ به همین علت طرح اختلاط بتن آماده در شرایط آب و هوایی مختلف، متفاوت است. کنترل دمای بتن آماده پس از تولید تا رسیدن به محل پروژه همیشه یکی از بزرگترین دغدغه‌های تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان بتن آماده بوده است، تقریبا تا به امروز روش مناسبی برای اندازه‌گیری دمای بتن بعد از انتقال آن به تراک میکسر وجود نداشت. یوفایندر با توسعه سیستم سنجش دمای بتن، راهکار مناسبی جهت رفع این مشکل ایجاد کرده است.

در ادامه فرآیند توسعه “سیستم مدیریت ناوگان یوفایندر” برای صنعت بتن آماده، “سیستم سنجش درجه حرارت بتن و رصد به صورت آنلاین” به این سیستم اضافه شد. توسط این ویژگی تولید‌کنندگان بتن آماده می‌توانند دمای بتن را بعد از انتقال آن به تراک میکسر تا لحظه تخلیه در محل پروژه، اندازه‌گیری کنند. در ادامه به صورت کامل شما را با این ویژگی خاص آشنا می‌کنیم.

سنجش درجه حرارت بتن و رصد به صورت آنلاین

با استفاده از سیستم درجه حرارت بتن یوفایندر، می‌توانید به صورت لحظه‌ای دمای بتن را داخل تراک‌میکسر مشاهده کنید؛ اینکار به تولید‌کنندگان بتن آماده این امکان را می‌دهد در صورت لزوم، اقدامات لازم برای جلوگیری از تغییرات دمایی بتن که می تواند منجر به افت کیفیت شدید یا فاسد شدن بتن شود را انجام دهند:

 • مشاهده دمای بتن آماده داخل تراک میکسر به صورت زنده
 • مشاهده دمای بتن آماده بر اساس هر پروژه
 • مشاهده دمای بتن آماده در یک بازه زمانی مشخص
 • امکان دریافت هشدار در صورتی که دمای بتن از حد معینی بالاتر یا پایین‌تر رفت
 • امکان ارسال هشدار خودکار به راننده برای انجام اقداماتی مبنی بر کاهش دمای بتن
 • امکان مشاهده مکان‌هایی که بتن در آن‌ها دمای بیشتر از حد مجاز داشته است
سیستم سنجش دمای بتن آماده تا رسیدن به پروژه
سنجش درجه حرارت بتن آماده و رصد به صورت آنلاین تا رسیدن به محل پروژه
اندازه گیری دمای بتن به صورت زنده
اندازه‌گیری دمای بتن آماده در لحظه

دسترسی به تاریخچه دما

علاوه بر مشاهده دمای بتن به صورت زنده، شما در این سیستم شما به تاریخچه دمای بتن نیز به صورت دائمی دسترسی خواهید داشت. شما می‌توانید دمای بتن را بر اساس یک پروژه خاص و یا بر اساس یک بازه زمانی مشخص مشاهده نمایید:

 • دسترسی کامل به تاریخچه دمای بتن بر اساس پروژه
 • دسترسی کامل به تاریخچه دمای بتن بر اساس بازه زمانی
 • دسترسی دائم به تاریخچه دما

دسترسی به تاریخچه دما

در این سیستم شما به تاریخچه دمای بتن دسترسی خواهید داشت. شما می توانید دمای بتن را بر اساس یک پروژه خاص و یا در بازه زمانی مشخصی مشاهده نمایید:

 • دسترسی کامل به تاریخچه دمای بتن بر اساس پروژه
 • دسترسی کامل به تاریخچه دمای بتن بر اساس بازه زمانی
 • دسترسی دائمی به تاریخچه دما
اندازه گیری دمای بتن به صورت زنده
اندازه‌گیری دمای بتن آماده در لحظه

سوالات متداول

نصب سنسور سنجش دمای بتن روی تراک میکسر چقدر زمان می‌برد؟

در صورتی که تراک‌میکسر شما از قبل مجهز به GPS شده است و همچنین سیستم مدیریت ناوگان یوفایندر را داشته باشید، نصب هر سنسور حدود دو ساعت زمان می‌برد.

سنسور در هر شرایطی فعال می‌ماند؟

به دلیل اینکه سنسور در داخل دیگ تراک میکسر قرار می‌گیرد، هیچ‌گونه شرایط آب‌و‌هوایی روی آن تاثیر نداشته و می‌تواند دمای دقیق بتن را بدون تاثیر گرفتن از عوامل خارجی نمایش دهد.

آیا تغییرات دمایی روی اسلامپ بتن تاثیر می‌گذارد؟

بله، تغییرات دمایی می‌تواند روی تبخیر آب درون بتن تاثیر گذاشته و این تغییرات به همان میزان روی اسلامپ تاثیرگذار است.

امکان جا‌به‌جایی سنسور روی خودروی دیگری وجود دارد؟

بله، امکان برداشتن سنسور از روی یک تراک میکسر و نصب آن روی تراک میکسر دیگر امکان پذیر است.

سفارش سیستم سنجش درجه حرارت بتن

سیستم سنجش درجه حرارت بتن و رصد به صورت آنلاین یکی از راهکار‌های مدیریت هوشمند ناوگان شرکت یوفایندر برای شرکت‌های فعال در صنعت بتن آماده می‌باشد. در صورتی که قصد دارید این سیستم را به ناوگان حمل بتن آماده شرکتتان اضافه نمایید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم، می‌توانید فرم پیش رو را کامل نمایید؛ ما بعد از دریافت درخواست شما با شما تماس می‌گیریم. همچنین استفاده از سیستم سنجش دمای بتن چند پیش نیاز دارد که باید آن‌ها را داشته باشید.

پیش‌نیازهای سیستم سنجش دمای بتن:

 • مجهز بودن ناوگان به دستگاه ردیاب (GPS)
 • داشتن سیستم مدیریت ناوگان یوفایندر
 • تهیه و نصب سنسور سنجش درجه حرارت بتن

درخواست مشاوره

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *