iran flag

از کار انداختن جی پی اس خودرو، راهکارهایی برای غیر فعال کردن ردیاب‌ها

امتیاز دهید

چگونه جی پی اس خودرو را غیر فعال کنیم؟

افزایش ناامنی‌ها و رشد تقاضا برای استفاده از ردیاب‌های خودرو، دستگاه‌های GPS را به ابزاری کاربردی برای رانندگان تبدیل کرده است. بااین‌حال در بسیاری از مواقع رانندگان به دنبال از کار انداختن جی پی اس خودرو هستند. از سوی دیگر مختل کردن جی پی اس خودرو واحدهای نظامی، امنیتی، سازمان‌ها، شرکت‌ها و افرادی که قصد فروش وسایل نقلیه خود را دارند، یک فرایند مهم به‌شمار می‌آید تا بتوانند در زمان نیاز این دستگاه‌ها را غیر فعال کنند. فرایند مسدودسازی ردیاب‌ها کار دشواری نیست؛ اما متناسب با کاربردهای جی پی اس‌ها روش‌های متفاوتی دارد.

جی پی اس خودرو‌؛ دستگاهی ضروری برای افزایش ایمنی و مدیریت ناوگان

ردیاب‌های خودرو دستگاه‌هایی کوچک و کاربردی هستند که با امکان نصب در نقاط مختلف ماشین، امنیت خودرو را در زمان سرقت افزایش می‌دهند. این دستگاه‌ها در کنار کاربردهای ایمنی خود، در مدیریت ناوگان‌های سازمان‌ها نیز نقش مهمی دارند و بسیاری از این وسایل کوچک در انواع ماشین‌های داخلی و خارجی مشاهده می‌شوند.
مهم‌ترین کاربردهای جی پی اس خودرو عبارت‌اند از:

  • اعلان سرقت ماشین
  • خاموش کردن خودرو برای جلوگیری از سرقت
  • اعلان هشدار و موقعیت دقیق مکانی به شماره تعیین‌شده در شرایط اضطرای
  • بررسی تاریخچه مسیر خودروها برای مدیریت ناوگان

آیا می‌توان ردیاب خودرو را مسدود کرد؟

خرید بهترین ابزار برای مسدود کردن ردیاب‌های مشکوک به معنای عملکرد دائمی و همیشگی آن نیست؛ بلکه می‌توان در صورت لزوم با استفاده از فرایندهایی ساده، ردیاب‌های خودرو را از کار انداخت. با توجه به عملکرد متفاوت دستگاه‌های ردیاب خودرو، ممکن است از روش‌های متفاوتی برای از کار انداختن آن‌ها استفاده شود؛ اما با توجه به اتصال مستقیم این دستگاه‌ها به برق خودرو و عملکرد هوشمند آن‌ها، به راحتی می‌توان با به‌کارگیری برخی اقدامات، فرایند از کار انداختن جی پی اس خود رو را به نتیجه رساند.

خرید انواع ردیاب خودرو تلتونیکا از یوفایندر

 

از کار انداختن جی پی اس خودرو

دلایل مختل کردن جی پی اس خودرو

عملکرد دقیق دستگاه‌های ضد ردیاب ماشین، همیشه لازم نیست و در شرایطی اضطراری و خاص باید آن‌ها را غیر فعال کرد. این موضوع به‌ویژه برای سازمان‌های نظامی و امنیتی و شرکت‌هایی که باید رفت‌وآمد محرمانه داشته باشند، اهمیت بالاتری دارد.
بر همین اساس مهم‌ترین دلایل از کار انداختن جی پی اس خودرو عبارت‌اند از:

  • عدم استفاده طولانی‌مدت از خودرو: در زمان استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین، حتما باید جی پی اس‌های شارژی و مغناطیسی غیر فعال شوند تا طول عمر این وسایل کاهش پیدا نکند.
  • تعویض یا فروش خودرو: ردیاب‌ها به‌عنوان یک وسیله شخصی بر روی ماشین نصب می‌شوند و قابل استفاده در تمام خودروها هستند. به همین دلیل صاحبان خودرو می‌توانند با مسدودسازی ردیاب‌ها در زمان فروش ماشین، این دستگاه را بر روی ماشین جدید خود نصب کنند.
  • عدم عملکرد صحیح در سیگنال‌ دهی: در زمان مخابره اطلاعات نادرست توسط جی پی اس، باید آن را غیر فعال کرد تا امنیت خودرو حفظ شود.

نحوه از کار انداختن ردیاب خودرو

طیف متنوعی از ردیاب‌های آهنربایی، مغناطیسی، سیم کارتی و شارژی در دسترس هستند که سازمان‌ها و افراد حقیقی از آن‌ها برای افزایش امنیت خودروها و مدیریت بهتر ناوگان خود استفاده می‌کنند. بااین‌حال در مواقعی مانند: کاربردهای امنیتی لازم است تا کاربران با روش از کار انداختن ردیاب خودرو آشنا باشند. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین راهکارهای از کار انداختن جی پی اس خودرو اشاره می‌کنیم که می‌توانید متناسب با مهارت خود از مناسب‌ترین روش استفاده کنید.

برق کردن برق ردیاب‌؛ رایج‌ترین روش از کار انداختن جی‌ پی‌ اس خودرو

اولین و متداول‌ترین روش برای مسدودسازی ردیاب‌ها، قطع کردن سیم برق آن‌ها است. این دستگاه‌ها برای عملکرد صحیح به منبع تغذیه نیاز دارند. دستگاه‌های آهنربایی با کمک باتری داخلی کار می‌کنند؛ اما جی پی اس‌های قابل نصب بر روی باتری خودرو متصل می‌شوند. با قطع عملکرد برق و عدم شارژ ردیاب‌های شارژی، به راحتی می‌توانید این دستگاه‌ها را غیر فعال کنید.
البته مد نظر داشته باشید حتی در صورت قطع برق نیز ردیاب‌ها به دلیل برخورداری از باتری داخلی به مدت 24 ساعت فعال هستند. بنابراین برای اطمینان از عدم عملکرد این دستگاه‌‌های کاربردی باید مطمئن شوید که شارژ داخلی دستگاه نیز به اتمام رسیده است.

از کار انداختن جی پی اس خودرو

قطع کردن آنتن ردیاب

ردیاب‌های برای عملکرد دقیق خود باید داده‌ها و اطلاعات روی سرور را با استفاده از سیگنال‌ ماهواره‌ای دریافت کنند. این داده‌ها شامل تاریخچه مسیر خودرو، موقعیت لحظه‌ای خودرو، میزان مصرف سوخت و… می‌شوند. با قطع کردن آنتن ردیاب دستگاه توانایی خود برای دریافت داده‌های ماهواره‌ای را از دست می‌دهد.

استفاده از دستگاه ضد ردیاب خودرو

مختل کردن جی پی اس خودرو با دستگاه‌های جمر یا ضد ردیاب، از مهم‌ترین راهکارها در سازمان‌های نظامی و امنیتی است. این دستگاه‌ها با ایجاد پارازیت، در فرایند ردیابی اختلال به وجود می‌آورند و به سادگی می‌توان با این وسایل فرایند از کار انداختن جی پی اس خودرو را دنبال کرد.

نقش اپلیکیشن ردیاب‌ها برای از کار انداختن آن‌ها

روش کاربردی دیگر برای از کار انداختن ردیاب خودروها استفاده از اپلیکیشن‌های آن‌ها است. در شرایط عدم دسترسی به آن‌ها به راحتی می‌توان با استفاده از نرم‌افزارهای هوشمند نصب شده بر روی سیستم کامپیوتری، ردیاب را خاموش کرد.

به کارگیری گزارشات شبیه‌سازی شده برای مسدودسازی ردیاب‌ها؛ یک روش تخصصی

در بین تمام راهکارهای از کار انداختن جی پی اس خودرو، استفاده از گزارشات شبیه‌سازی شده، تخصصی‌ترین و سخت‌ترین فرایند است. در این روش برنامه‌نویسان با پیدا کردن آدرس سرور و شناسه ردیاب خودرو، به تنظیمات دستگاه متصل می‌شوند. سپس خود را به جای دستگاه ردیاب معرفی کرده و داده‌های شبیه‌سازی شده را به سرور ارسال می‌کنند تا ردیاب مختل شود. این فرایند معمولا در کاربردهای نظامی و امنیتی بیشتر مشاهده می‌شود.

یوفایندر؛ مرجع معتبر مدیریت ناوگان و خرید بهترین ردیاب‌های خودرو

از کار انداختن جی پی اس خودرو یک فرایند ساده است که هر کاربری در هر سطحی از مهارت می‌تواند این کار را انجام دهد. بااین‌حال در زمان اجرای روش‌های غیر فعال سازی ردیاب‌ها باید به سلامت جی پی اس‌ها توجه داشت. اگر به دنبال بهترین مرکز خرید انواع ردیاب‌های خودرو با کیفیتی استاندارد هستید، یوفایندر بهترین گزینه است. مجموعه ما با ارائه امکانات متنوع برای مدیریت ناوگان، طیف متنوعی از برترین مدل‌های ردیاب برند تلتونیکا را با قیمت‌هایی رقابتی به فروش می‌رساند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و شناخت نیازهای خود برای خرید ردیاب، از طریق سایت ما با کارشناسان در ارتباط باشید.

خرید ردیاب خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر