iran flag

“خاموش کردن خودرو از راه دور” توسط ردیاب خودرو

4.7/5 - (58 امتیاز)

ردیاب پیشرفته ماهواره‌ای چیست؟

خاموش کردن خودرو از راه دور به روش‌های‌ مختلفی امکان پذیر است و یکی از بهترین این روش‌ها، استفاده از ردیاب می‌باشد. در این بخش می‌خواهیم به بررسی ردیاب پیشرفته ماهواره‌ای بپردازیم.

ردیاب پیشرفته ماهواره‌ای، یک دستگاه الکترونیکی است که با استفاده از سیگنال‌های GPS ماهواره‌ای و سیم‌کارت، موقعیت جغرافیایی دقیق یک وسیله نقلیه را مشخص می‌کند.

این دستگاه به صورت لحظه‌ای اطلاعات موقعیت و حرکت را به یک سرور آنلاین ارسال می‌کند تا به کاربران این امکان را بدهد که مکان و وضعیت وسیله نقلیه خود را در هر زمان و هر مکانی رصد کنند.

البته باید گفت که‌ ردیاب‌های پیشرفته امکانات گسترده‌ای ارائه می‌کنند که هر یک به تنهایی می‌تواند بیشترین مزیت را در روند ایمنی وسیله نقلیه داشته باشد. ویژگی خاموش کردن خودرو از راه دور یکی از این امکانات است.

این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد که از راه دور، وقتی خودروشان روشن یا خاموش می‌شود، اطلاعاتی را دریافت کنند. این قابلیت ویژه به آنها کمک می‌کند تا در صورت لزوم، از سرقت خودرو جلوگیری کنند یا به زمان روشن شدن خودرو توجه کنند.

از جمله موارد دیگری که در بسیاری ردیاب‌های پیشرفته دیده می‌شود، می‌توانیم به آلارم‌ سرقت باتری خودرو، اطلاع رسانی در مورد وضعیت خودرو، نمایش موقعیت مکانی، ارائه تاریخچه مسیر خودرو ‌‌و غیره اشاره کنیم.

ردیاب با قابلیت خاموش کردن ماشین از راه دور با موبایل

ی ماشین از را دور ک قابلیت ویژه ردیاب، خصوصاً ردیاب‌های پیشرفته، طبق نکاتی که گفتیم، خاموش کردن ماشین از راه دور می‌باشد. اما داستان زمانی جذاب‌تر می‌شود که بتوانید این کار را با تلفن همراه خود انجام دهید. چطور این مسئله امکان پذیر است؟

این قابلیت ویژه ردیاب، به کمک نرم‌افزار مخصوصی که بر روی موبایل یا کامپیوتر نصب می‌شود، امکاناتی همچون ردیابی موقعیت مکانی، مدیریت ناوگان و اطلاع‌رسانی در مورد وضعیت خودرو را فراهم می‌کند.

با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند به راحتی و از هر نقطه‌ای که هستند، خودروی خود را خاموش کنند. این امکان به ویژه در جلوگیری از سرقت خودرو نقش بسیار مهمی دارد. با فشردن یک دکمه در نرم‌افزار موبایل یا ارسال یک پیامک، کاربر می‌تواند موتور خودرو را خاموش کرده و از سرقت آن جلوگیری کند.

از طریق خاموش کردن خودرو از راه دور با موبایل، سارقان قادر به روشن کردن مجدد خودرو بدون اجازه شما نخواهند بود. این امکان برای جلوگیری از سرقت و افزایش امنیت خودرو بسیار حیاتی است.

خاموش کردن خودرو از راه دور

انواع راهکار برای خاموش کردن ماشین از را دور

ما در بخش‌های قبل نکات مهمی در ارتباط با ردیاب و نصب دزدگیر پیشرفته با قابلیت خاموش کردن ماشین بیان کردیم. در عین حال متوجه شدیم که این امکان از طریق تلفن همراه نیز میسر است. با این حال نکته مهم‌تر این است که روش‌های خاموش کردن ماشین از راه دور شامل موارد دیگری نیز می‌شود:

خاموش کردن ماشین از راه دور با رله قطع برق

یکی از روش‌های خاموش کردن ماشین از راه دور، استفاده از رله قطع برق است. رله خاموش کن یک قطعه الکترونیکی است که با استفاده از پیام‌های مخصوص، می‌توانید خودروی خود را از راه دور خاموش یا روشن کنید.

با ارسال پیامی حاوی عبارت “Caroff” به شماره‌ای مشخص، سوخت‌رسانی به خودرو قطع شده و ماشین خاموش می‌شود. برای روشن کردن دوباره خودرو، کافی است دستور “Caron” را به همان شماره ارسال کنید.

خاموش کردن ماشین از راه دور با استارتر

استارتر روشی قدیمی‌ خاموش کردن ماشین از راه دور، اما در عین حال کارامد محسوب می‌شود که می‌تواند به شما کمک کند خودروی خود را از راه دور خاموش کنید. این دستگاه‌ها قابلیت‌های متعددی از جمله خاموش و روشن کردن ماشین، باز و بسته کردن درها و کنترل کولر یا بخاری را دارند. اما از آن‌جایی که امنیت آن‌ها چندان بالا نیست، نمی‌توانند به تنهایی از سرقت خودرو جلوگیری کنند.

بی‌شک با این مدل ردیاب و خاموش کردن خودرو از راه دور به کمک ردیاب، صاحبان خودروها کنترل بیشتری بر خودروی خود‌ خواهند داشت.

خاموش کردن خودرو توسط قطع برق خودرو

خاموش کردن خودرو توسط قطع برق خودرو اقدامی بسیار خطرناک است! در بسیاری از خودرو‌های جدید قسمت‌هایی مانند فرمان و یا حتی ترمز خودرو برقی هستند و در صورتی که خودروی در حال حرکت را توسط قطع کردن برق آن خاموش کنید، دیگر امکان کنترل کردن خودرو وجود ندارد و این اقدام منجر به تصادف می‌شود. در صورت تصادف تمام خسارات مالی و جانی پیش آمده بر عهده مالک خودرو می‌باشد. قرار دادن رله در مسیر برق خودرو به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

خاموش کردن خودرو توسط انژکتور

انژکتور وظیفه رساندن سوخت به خودرو را بر عهده دارد. بهترین روش برای خاموش کردن خودرو قطع کردن رسیدن سوخت به خودرو می‌باشد. احتمالا برای شما پیش آمده باشد که به هر دلیلی نتوانسته باشید باک خودرو را پر کنید و بنزین شما در حال حرکت تمام شده باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟ سوخت به موتور خودرو نمی‌رسد و سرعت خودرو شروع به کم شدن و ریپ زدن می‌کند تا جایی که به صورت کامل خاموش شود. در این فرآیند سوخت رسانی انجام نمی شود و مقدار سوخت کمی که در موتور خودرو باقی مانده است باعث می شود خودرو شروع به ریپ زدن کرده و سپس خاموش شود.

روشن کردن مجدد خودرو

آیا بعد از خاموش کردن خودرو توسط GPS امکان روشن کردن مجدد خودرو وجود دارد؟ زمانی که شما دستور قطع برق یا سوخت را به GPS ارسال می‌کنید، دستگاه توسط یک پالس به رله‌ای که برای قطع برق یا سوخت خودرو نصب شده است، اقدام به خاموش کردن خودرو می‌کند. بعد از خاموش کردن خودرو با توجه به اینکه کنترل برق و یا سوخت به رله داده شده است، تا زمانی که شما دستوری مبنی بر قطع کردن رله به GPS ندهید دیگر امکان روشن کردن خودرو وجود ندارد.

سوالات شما

آیا با نصب رله خودرو از گارانتی خارج می شود؟

بله، هر گونه تغییر در ساختار خودرو باعث ابطال گارانتی خودروی شما می‌شود.

آیا نصب رله باعث ایجاد مشکلی در بیمه خودرو می شود؟

بله، با نصب رله تخفیف بیمه خودرو‌ی شما از بین می‌رود.

آیا هر کسی می تواند خودرو را خاموش کند؟

روی دستگاه‌های جی‌پی‌اس یک پسورد قرار می‌گیرد و شما برای خاموش کردن خودرو نیاز به داشتن پسورد دستگاه دارید. هر دستوری که به دستگاه ارسال شود و پسورد در آن نباشد دستگاه به آن توجهی نمی‌کند.

کلام آخر

خاموش کردن خودرو از راه دور توسط GPS قابلیتی است که می‌تواند در بعضی مواقع خاص مانند سرقت خودرو کمک کننده باشد و امکان پس گرفتن سریع‌تر خودرو را افزایش دهد. برای استفاده از این قابلیت شما نیاز به دستگاه GPS آن هم از مدلی دارید که بتواند توسط سیم به خودرو وصل شود. همچنین ما به سوالات دیگری که در مورد خاموش کردن خودرو توسط ردیاب دارید پاسخ داده‌ایم که در ادامه مشاهده می‌کنید. اگر سوال دیگری در مورد خاموش کردن خودرو با جی‌پی‌اس دارید، می توانید در همین صفحه و در بخش نظرات با ما مطرح کنید. ما به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

خرید ردیاب خودرو

2 نظر برای "“خاموش کردن خودرو از راه دور” توسط ردیاب خودرو"

  1. سارا گفت:

    آیا امکان خاموش شدن خودرو به صورت ناگهانی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر