iran flag

خودروهای گذر موقت، نقش جی پی اس در امنیت و مدیریت ناوگان این خودروها

امتیاز دهید

جی پی اس خودرو؛ وسیله‌ای ضروری برای خوردوهای گذر موقت

خودروهای گذر موقت ماشین‌هایی هستند که اجازه عبورومرور کامل را ندارند و با محدودیت‌هایی از سوی مراجع روبه‌رو هستند. معمولا گردشگران خارجی می‌توانند با رعایت برخی قوانین خاص و در مدت‌زمانی مشخص، با خودروهای شخصی خود در کشور رفت‌وآمد داشته باشند. همچنین افرادی نیز که برای کاربردهای تجاری قصد اجاره این ماشین‌های لوکس را دارند، می‌توانند با استفاده از آن‌ها، اهداف خود را دنبال کنند. بااین‌حال با توجه به قیمت بسیار بالای این ماشین‌ها، مراکز اجاره ماشین گذر موقت برای مدیریت بهتر ناوگان خود و امنیت بیشتر وسایل نقلیه، امکانات دستگاه‌های ردیاب خودرو را به کار می‌گیرند.

خرید انواع جی پی اس تلتونیکا برای خودروهای گذر موقت

اجاره خودرو گذر موقت

طیف متنوعی از بنگاه‌های اجاره ماشین‌های لوکس وجود دارند که افراد علاقه‌مند به اجاره خودرو گذر موقت می‌توانند از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوند. معمولا مسافران برای سفرهای کوتاه‌مدت خود به این مراکز مراجعه می‌کنند و با رعایت شرایط و در ارائه مدارک لازم، خودرو را برای مدت مشخصی اجاره می‌کنند.
البته در نظر داشته باشید مطابق با قوانین اجاره خودرو گذر موقت غیر قانونی است و این خودروها صرفا با اهداف گردشگری توریست‌های خارجی اجازه تردد موقت در مناطق مشخص شده را دارند. بااین‌حال برخی از بنگاه‌ها بنا به دلایل مختلف اجاره خودروهای گذر موقت را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

انواع پلاک گذر موقت

یکی از مهم‌ترین نکات در زمان شناخت خودروهای گذر موقت، تمایز دادن آن‌ها از نظر نوع پلاک است. انواع پلاک این خودروها بر اساس مقصد آن‌ها تعیین می‌شود. نوع پلاک خودروهای گذر موقت در تعیین مدت‌زمان تردد این ماشین‌ها نقش دارند.

جی پی اس خودروهای گذر موقت

بر همین اساس انواع پلاک گذر موقت عبارت‌اند از:

  • دسته اول: خودروهای خارجی که به جز کشورهای افغانستان و ایران وارد کشور می‌شوند. این خودروها به مدت 3 ماه اجازه تردد دارند و می‌توانند بعد از این مدت زمان خود را تمدید کنند.
  • دسته دوم: خودروهای خارجی که از مبدا امارات وارد کشور می‌شوند. این خودروها فقط می‌توانند یک ماه در کشور تردد کنند و بعد از پایان بازه زمانی، اجازه تمدید مدت‌زمان تردد قانونی را ندارند.
  • دسته سوم: خودروهایی که از افغانستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس (به استثنای امارات) وارد کشور می‌شوند. این خودروها فقط دو ماه فرصت تردد در کشور دارند.

قوانین تردد ماشین گذر موقت

با وجود مزایای فراوان اجاره ماشین گذر موقت، برخی مشکلات نیز برای این کار وجود دارد. بنابراین بهتر است قبل از اجاره این ماشین‌ها، به‌طورکامل با مشکلات اجاره ماشین گذر موقت آشنا باشید تا در زمان استفاده‌های تجاری با مشکل روبه‌رو نشوید. توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی حتما با کارشناسان و متخصصان مسلط به قوانین این ماشین‌ها مشورت کنید.
بر همین اساس برخی از مهم‌ترین قوانین تردد ماشین گذر موقت عبارت‌اند از:

  • این خودروها امکان واگذاری، خرید، فروش و اجاره ندارند.
  • بعد از پایان مهلت تردد قانونی خودروهای گذر موقت، دارندگان این ماشین‌ها باید ظرف مدت 10 روز خاک ایران را ترک کنند.
  •  واردکنندگان ماشین‌های گذر موقت‌ باید به میزان 3 برابر ارزش خودرو، ضمانت به گمرک واگذار کنند.
  •  فقط مالکان خودروهای گذر موقت و افرادی که ضمانت می‌دهند، می‌توانند از آن استفاده کنند.

ماشین گذر موقت و ردیاب خودرو

با رشد تقاضا برای اجاره خودروهای گذر موقت و استفاده‌های تجاری و تبلیغاتی از این خودروها، بنگاه‌های اجاره با ارائه ضمانت‌های لازم به گمرک و با نظر مستقیم صاحبان خودروها، بسیاری از ماشین‌های لوکس و گذر موقت را اجاره می‌دهند. ردیاب‌های خودرو در چنین شرایطی ضمن افزایش امنیت خودروها، به‌عنوان یک ابزار کاربردی برای مدیریت بهتر ناوگان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جی پی اس برای خودروهای گذرموقت

مزایای ردیاب خودرو برای ماشین های گذر موقت

خرید ردیاب‌های خودرو مزایای فراوانی را هم برای بنگاه‌های اجاره خودروهای گذر موقت و هم برای گردشگران خارجی به همراه دارد. این ابزارهای هوشمند با عملکرد دقیق و دریافت و ذخیره‌سازی داده‌های ماهواره‌ای برای انواع خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرند. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین مزایای جی پی اس ماشین برای خودروهای گذر موقت می‌پردازیم.

اطلاع از وضعیت دقیق رانندگان و مدیریت ناوگان

امنیت خودروهای گذر موقت برای بنگاه‌های اجاره این ماشین‌ها بسیار اهمیت دارد. نصب انواع جی پی اس‌ها بر روی این ماشین‌ها امکان ردیابی کامل، اطلاع از مکان دقیق و لحظه‌ای ماشین و مدیریت بهتر ناوگان را برای این مجموعه‌ها به وجود می‌آورد.

بررسی وضعیت ماشین در محدوده تعیین شده

ماشین‌های گذر موقت برای عبور و مرور با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستند و در صورت تخطی از حد نصاب تعیین شده باید جرایمی بپردازند. بنگاه‌های اجاره این ماشین‌ها می‌توانند با استفاده از داده‌های آنلاین از مکان دقیق این خودروها مطلع شوند و حضور آن‌ها در منطقه تعیین شده را بررسی کنند.

تامین امنیت رانندگان در شرایط اضطراری

به دلیل گران‌قیمت بودن خودروهای گذر موقت، امکان سرقت، خفت‌گیری، مزاحمت و… برای رانندگان وجود دارد. در بیشتر ردیاب‌ها گزینه تماس اضطراری (SOS) تعبیه‌شده است که باتکیه‌بر آن می‌توان در شرایط اضطراری و فقط با فشردن یک دکمه موقعیت دقیق خود را به شماره از پیش تعیین شده اعلام کرد.

جلوگیری از اقدامات خلاف قانون با بررسی تاریخچه سفر ردیاب‌ها

یکی از مهم‌ترین مزایای نصب ردیاب بر روی خودروها گذر موقت اطمینان از استفاده سالم از آن‌ها است. تمام تاریخچه سفر در حافظه داخلی این خودروها ذخیره می‌شود و بنگاه‌های اجاره ماشین گذر موقت می‌توانند با بررسی آن‌ها، فرایند مدیریت ناوگان و اطمینان از فعالیت قانونی اجاره کنندگان را ارزیابی کنند.

مسیریابی و جلوگیری از سرقت ماشین برای گردشگران خارجی

بیشتر گردشگرانی که از خودروهای گذر موقت شخصی خود در ایران استفاده می‌کنند، می‌توانند با امکانات تعبیه‌شده در نرم‌افزارهای این وسایل به راحتی مسیر خود را پیدا کنند. همچنین با وجود امکان قطع برق ماشین از راه دور، امکان قطع برق خودرو با نرم‌افزار هوشند و در زمان سرقت وجود دارد.

بهترین ردیاب‌های خودروهای‌ گذر موقت را از یوفایندر خریداری کنید

یوفایندر یک مجموعه معتبر برای مدیریت ناوگان و فروش انواع ردیاب‌های خودرو به‌شمار می‌‌آید که طیف متنوعی از برترین مدل‌های برند تلتونیکا را به فروش می‌رساند. محصولات ما از هوشمندترین و محبوب‌ترین ردیاب‌های بازار هستند و بسیاری از سازمان‌ها، شرکت‌ها، اماکن نظامی، بنگاه‌های اجاره ماشین گذر موقت و… برای مدیریت ناوگان خود ردیاب‌های عرضه‌شده در یوفایندر را خریداری می‌کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده انواع ردیاب‌ها، از طریق سایت ما وارد بخش “دسته‌بندی محصولات” شوید.

خرید ردیاب خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر