iran flag

ردیابی تجهیزات نظافت، جلوه دیگری از کاربردهای سیستم GPS برای افزایش بهره‌ وری

امتیاز دهید

پیاده‌سازی نظافت مکانیزه در محیط‌های مختلف با استفاده از فناوری ردیابی

ردیابی تجهیزات نظافت چه اهمیتی دارد؟ با توجه پیشرفت تکنولوژی یکی از صنایعی که دستخوش تغییرات مختلفی شده است صنعت نظافت است؛ صنعتی که تجهیزاتی مخصوص برای نظافت محیط‌های شخصی و محل کار دارد. در همین راستا یکی از کاربردهای بی‌نظیر فناوری GPS که این روزها توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده، نصب آن بر روی تجهیزات نظافت است.

با در نظر گرفتن طیف وسیع آلودگی‌ها و میزان تردد بالا در منزل و محل کار، بهترین گزینه پیش رو استفاده از تجهیزات نظافتی است که بر روی آن‌ها ردیاب نصب شده است. برای نمونه در یک کارخانه تولید کاشی و سرامیک گرد و غبار زیادی به وجود می‌آید و یا در هتل‌های لوکس کف سالن باید به شکل مستمر تمیز شود که در این شرایط از اسکرابرهایی که رو آن‌ها ردیاب است، استفاده می‌کنند. در این مطلب از وب سایت یوفایندر به مقوله ردیابی دستگاه‌های نظافتی می‌پردازیم.

اهمیت استفاده از تکنولوژی‌های ردیابی برای تجهیزات نظافت

مزیت ردیابی تجهیزات نظافت را در چه مورد یا مواردی می‌توان جستجو کرد. به طور کلی در طی سال‌های اخیر و با توجه به پیشرفت فناوری‌های مختلف مردم نسبت اهمیت نظافت در خانه‌ها و محل کار خود آگاهی بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده‌اند. یکی از مزایای ردیابی تجهیزات نظافت این است که در محیط‌های بزرگ می‌توانید موقعیت دقیق وسیله تمیز کننده خود را پیدا کنید. در ادامه این بخش قصد داریم مهم‌ترین دلایل استفاده از ابزارهای ردیابی بر روی تجهیزات نظافت را مورد بررسی قرار بدهیم؛ دلایلی که باعث شده‌اند تجهیزات نظافت در اماکن بزرگ نیز کاربردهای متعددی داشته باشند.

ردیابی تجهیزات نظافت

افزایش طول عمر تجهیزات نظافت با خدمات ردیابی

امکان ندارد که صحبت از معرفی بهترین ردیاب تجهیزات نظافت بیاید و اشاره به یکی از کاربردهای مهم این سیستم یعنی افزایش طول عمر تجهیزات نظافتی نداشته باشیم. هیچ شخص یا ارگانی نمی‌خواهد که تجهیز نظافتی آسیب ببیند. شما با نصب ردیاب بر روی تجهیزات نظافتی می‌توانید بفهمید که هر چند وقت یک بار از تجهیزات شما نگهداری به عمل می‌آید و کارکرد هر دستگاه چقدر بوده است. با اطلاع از موارد یاد شده می‌توانید طول عمر تجهیزات نظافتی خود را افزایش داده و برای سرویس‌های دوره‌ای آن برنامه‌ریزی کنید.

نظارت موثر بر درخواست‌های مشتریان

اپلیکیشن‌های ردیابی که با ردیاب متصل شده بر روی تجهیزات نظافتی ارتباط دارد فرایند نظارت بر درخواست‌های مشتریان را سهولت می‌بخشد. شما می‌توانید درخواست مشتریان را با اسکن یک کد QR از اپ تلفن همراه ارسال کنید. مورد بعدی در ارتباط با خدمات‌رسانی شرکت‌های نظافتی و ناوگان حمل و نقل آن‌ها است. به کمک سیستم جی پی اس شما می‌توانید به مشتریان خود (منازل و محیط‌های صنعتی) اطمینان بدهید که رانندگان مجموعه شما در مسیر هستند. زیرا بعضی از مدل‌های ردیاب جی پی اس دارای لینک‌هایی به منظور به اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی هستند.

به همین خاطر هم دیگر نیازی به برقراری تماس‌های مکرر میان این مراکز ارائه‌دهنده خدمات و مشتریان در نقاط مختلف نخواهد بود. همچنین در صورتی که مشتریان درخواست نظافت اضطراری داشته باشند، می‌توانید به سرعت نقشه جی پی اس را بررسی کنید تا در زمانی کوتاه خدمه و تجهیزات نظافتی را به مقصد مورد نظر ارسال کنید.
جلوگیری از سرقت و دزدیده شدن تجهیزات نظافتی در مجتمع ها
علت بعدی اهمیت ردیابی تجهیزات نظافت مربوط به امنیت تجهیزات نظافت می‌شود. شما با استفاده از نصب جی پی اس بر روی تجهیزات نظافتی علاوه بر اینکه می‌توانید در اسرع وقت تجهیزات مفقود شده را پیدا کنید، می‌توانید از بروز این سرقت‌ها نیز جلوگیری کنید. اما مکانسیم عملکرد ردیاب بر روی این دستگاه‌ها چگونه است؟ در صورتی که شخصی یک وسیله نظافتی را به سرقت ببرد، ردیاب جی پی اس می‌تواند در یک محدوده نوعی مثلث را برای تعیین حریم آن موقعیت مکانی به وجود بیاورد که می‌تواند به یافتن وسیله مفقود شده یا به سرقت رفته کمک کند.

نظارت بر عملکرد نظافت‌چی‌ها و ناوگان حمل و نقل شرکت‌های نظافتی

دلیل دیگر استفاده از فناوری ردیابی تجهیزات نظافت، نظارت بر عملکرد نظافت‌چی‌ها و ناوگان حمل و نقل شرکت‌های نظافتی است. استفاده از فناوری جی پی اس باعث می‌شود تا به صورت لحظه‌ای در جریان موقعیت کارمندان و کارکنان خود باشید و عملکرد آن‌ها را بررسی کنید تا قصوری در انجام وظایف خود نداشته باشند، همچنین فناوری جی پی اس که یکپارچه هستند می‌توانند کدهای عیب تشخیصی یعنی DTC و انواع هشدارها را در این وسایل نقلیه به شما گزارش بدهند. همچنین می‌توانید با استفاده از نصب انواع ردیاب بر روی خودورها از شرایطی مانند کم شدن سوخت و یا باتری خود به خوبی مطلع شوید.

بر روی کدام تجهیزات نظافت از ردیاب استفاده می‌شود؟

در روش‌های سنتی نظافت از ابزارهایی مانند مواد شوینده شیمیایی، فرچه، تی و سطل استفاده می‌شد. این کار علاوه بر اینکه باعث می‌شود نظافت با زحمت همراه شود، ممکن است کاری کند تا آلودگی‌ها نیز به خوبی از بین نروند. در ضمن در روش سنتی احتمال آسیب رسیدن به نیروی خدماتی وجود دارد. اما امروزه ما شاهد کاربرد وسیع تجهیزات نظافت صنعتی مختلفی هستیم که سرعت عمل بالا و روش استفاده آسانی دارند و می‌توانند به بهترین شکل ممکن ایمنی نیروهای خدماتی خود را تامین کنند.

از طرفی درصد خطا در این محصولات بسیار پایین است و توانایی از بین بردن آلودگی‌ها را به کمک مکانیزم‌های مختلف دارند. اما توجه داشته باشید که شما می‌توانید با نصب ردیاب بر روی تجهیزات نظافت صنعتی مدرن، مزایا و قابلیت‌های این دستگاه‌ها را دو چندان کنید.
از رایج‌ترین تجهیزات نظافت صنعتی که امکان ردیابی بر روی آن‌ها وجود دارد می‌توان به این موارد اشاره کرد:
• واترجت صنعتی
• سوئیپر
• بخارشوی
• نماشوی
• کف‌شوی صنعتی
• جاروبرقی صنعتی
• اسکرابر
• پولیشر

ردیابی تجهیزات نظافت

چطور برترین مدل‌های ردیاب را برای تجهیزات نظافتی انتخاب کنیم؟

در بخش قبلی شما را با دلایل اهمیت استفاده از فناوری‌ جی پی اس بر روی تجهیزات نظافتی آشنا کردیم. حال در این بخش قصد داریم ویژگی‌های ممتاز یک ردیاب جی پی اس را به منظور نصب بر روی این تجهیزات نظافتی را با هم مرور کنیم. به خاطر داشته باشید که توجه به نکاتی که در ادامه این بخش گفته می‌شود باعث می‌شود تا شما باکیفیت‌ترین مدل این ردیاب‌ها را خرداری کنید.
از جمله این ویژگی‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
• محدوده دقت
• قابل حمل بودن
• برنامه‌ریزی
• یادآور تعمیر و نگهداری
• در دسترس بودن و قابلیت استفاده از رابط

خرید ردیاب برای تجهیزات نظافتی در مجموعه یوفایندر

برای  سازمان‌ها و شرکت‌هایی که مساحت بالایی دارند دیگر نمی‌توان از روش‌های سنتی نظافت استفاده کرد. در چنین محیط‌های برای اینکه بتوانید بر روی عملکرد کارکنان، دستگاه‌ها و همینطور محدوده‌ای که قرار است نظافت در آن انجام شود، نظارت داشته باشید بهتر است که از ردیاب استفاده کنید.
مجموعه یوفایندر یکی از برندهای معتبر در زمینه فروش انواع ردیاب با کاربری‌های مختلف در کشور است. در صورتی که به دنبال برند مناسب برای نصب ردیاب روی تجهیزات نظافتی هستید، می‌توانید به مجموعه ما برای خرید محصولات ردیاب برند اروپایی تلتونیکا مراجعه کنید.

سوالات متداول
مزایای ردیابی تجهیزات نظافت کدام موارد هستند؟
نظارت بر عملکرد کارکنان، رسیدگی بیشتر به درخواست کارفرمایان و جلوگیری از مفقودی و به سرقت رفتن تجهیزات نظافتی از مهم‌ترین کاربردهای نصب ردیاب بر روی تجهیزات نظافتی به شمار می‌آیند.
کدام تجهیزات نظافتی قابلیت نصب ردیاب را بر روی خود دارند؟
واترجت، اسکرابر، پولیشر، بخارشوی، کف‌شوی و نما‌شوی از جمله این موارد هستند.

خرید انواع ردیاب های تلتونیکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر