iran flag

ردیاب ترانزیت، دستگاهی با مزایای بی‌شمار برای شرکت‌های ترانزیت کالا

امتیاز دهید

جایگاه جی پی اس در نظارت بر ناوگان ترانزیت کالا

با در نظر گرفتن توسعه روزافزون روابط اقتصادی بین کشورهای مختلف و همینطور افزایش آمار واردات و صادرات انواع کالاها، نیاز به کنترل و مدیریت محموله‌ها و وسایل نقلیه حامل بیش از گذشته احساس می‌شود. در همین راستا از سوی کارشناسان راهکارهای متنوعی برای کنترل خودروهای حامل کالا و محموله‌ها ارائه شده است که در این بین ردیاب محموله یا ردیاب ترانزیت یکی از مناسب‌ترین روش‌ها به شمار می‌آید. در این مطلب از وب سایت یوفایندر قصد داریم شما را با صفر تا صد ردیاب ترانزیت آشنا کنیم.

ردیاب ترانزیت چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

ردیاب کانتینری چیست؟ و چه رابطه میان میزان رضایت تاجران و ردیاب های ترانزیت وجود دارد؟ ردیاب ماشین ترانزیت، ردیابی است که بتواند خدمات ردیاب ماشین در خارج از کشور را با هزینه مناسب و کیفیت قابل قبول ارائه دهد. همان‌طور که می‌دانید؛ ردیاب خودرو در حالت کلی با استفاده از سیم‌کارت داخل ردیاب خودرو، اطلاعات ردیاب ماشین را به نرم افزار سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل ارسال می‌کند. در ادامه این بخش با چند ویژگی ردیاب ماشین ترانزیت آشنا می‌شوید.
این ویژگی‌ها به شرح زیر هستند:

  • موقعیت مکانی دقیق خودروها از طریق اینترنت به نرم‌افزار نصب شده در تلفن همراه یا لپ‌تاپ و تبلت مدیر ناوگان ارسال می‌شود.
  • در دستگاه‌های ردیاب سیم‌کارت متعلق به اپراتورهای مختلف قابل نصب می‌باشد. پس از ورود خودرو به جاده‌های خارج از کشور، دستگاه بلافاصله به اپراتورهای طرف قرارداد شرکت ارائه‌دهنده ردیاب متصل شده و باعث کاهش هزینه‌های ارسال اطلاعات می‌شود.
  • علاوه بر دستگاه ردیاب، امکان نصب سنسور در بخش‌های مختلف خودرو و حتی روی بار وجود دارد و اطلاعات مورد نیاز را از طریق ردیاب برای مدیریت ناوگان یا تلفن همراه راننده ارسال می‌کند.
  • ردیاب‌های ترانزیت در شرایط عدم دسترسی به اینترنت، اطلاعات را با پیام کوتاه از طریق تلفن همراه ارسال می‌کنند.
  • بدنه ردیاب خودرو برای شرکت‌های ترانزیت کالا فلزی و بسیار مقاوم در برابر ضربه و نفوذ نم و رطوبت و گرد و غبار می‌باشد.

نگاهی به مزایای ردیاب ترانزیت

یکی از مزایای استفاده از ردیاب ترانزیت در ناوگان حمل و نقل، پیشگیری از مساله سرقت است. اصولا خودروهای مخصوص ترانزیت کالا قیمت بالایی دارند و کالاهای موجود در آن‌ها نیز بسیار ارزشمند هستند. به همین خاطر هم استفاده ردیاب کانتینری بهترین گزینه در چنین شرایطی به شمار می‌آید. سنسورهایی که در خودرو نصب شده‌اند به گونه‌ای عمل می‌کنند که به محض باز شدن درب خودرو و یا پایین آمدن شیشه‌ها و روشن شدن موتور، پیامی برای مدیر ناوگان و همینطور تلفن همراه راننده ارسال می‌شود. در ادامه این قسمت شما را با سایر مزایای ردیاب ترانزیت آشنا خواهیم کرد.

ردیاب ترانزیت

می‌توانید خودرو را از راه دور خاموش کنید

چرا باید به نقش جی پی اس در خوردوهای حمل و نقل بین الملل توجه کرد؟ به دلایل مختلف ممکن است علیرغم ارسال پیام هشداردهنده برای باز شدن درب و روشن شدن موتور، خودروهای ترانزیت سرقت شوند. از دیگر مزایای ردیاب های ترانزیت می‌توان به امکان خاموش کردن خودرو از راه دور توسط ردیاب اشاره کرد.
در صورت سرقت خودرو می‌توان از راه دور فرمان خاموش شدن را برای سنسورهای نصب شده در آن ارسال نمود. خودروهایی که با این روش از راه دور خاموش می‌شوند مجدد با سوئیچ به صورت مستقیم روشن نخواهند شد و نیاز به ورود رمز است و به همین دلیل می‌توان از این طریق خودرو را از سارق پس گرفت.

شنود داخل کابین خودروهای ترانزیت کالا با ردیاب

مدیریت ناوگان شرکت‌های ترانزیتی این امکان را در اختیار دارد تا داخل کابین خودروها را از راه دور شنود کند. با توجه به اینکه این کار غیر قانونی می‌باشد، رانندگان باید از قبل از این امکان اطلاع داشته باشند و تنها در شرایط اضطراری از آن استفاده شود. به عنوان مثال اگر برای مدت طولانی راننده به تلفن همراه خود پاسخ ندهد و رانندگی آن حالت طبیعی نداشته باشد، در این صورت می‌توان از این امکان برای اطلاع از شرایط داخل کابین استفاده کرد.

کاهش مصرف سوخت خودرو

کاهش هزینه‌ها یکی از چالش‌های مدیریتی در شرکت‌های ترانزیت کالا می‌باشد و اصلی‌ترین فاکتوری که باید به آن توجه شود، میزان مصرف سوخت است. افزایش و کاهش‌های متوالی سرعت خودرو تاثیر زیادی بر میزان مصرف سوخت دارد و ردیاب‌ها می‌توانند در این شرایط مفید واقع شوند.

ردیاب خودرو شرکت‌های ترانزیت کالا این امکان را فراهم می‌کنند تا سرعت لحظه‌ای خودروها شناسایی شود. مدیر ناوگان با استفاده از این اطلاعات می‌توانند به راننده ها هشدار دهند تا سرعت ثابتی داشته و از این طریق میزان مصرف سوخت را کاهش دهند. جستجو و شناسایی مسیرهای نزدیک به مقصد نیز از طریق ردیاب‌ها وجود دارد و از این طریق می‌توان مصرف سوخت را کاهش داد.

تماس با شماره های اضطراری با ردیاب خودرو شرکت‌های ترانزیت کالا

خودروهای ترانزیت کالا در جاده‌های خلوت و طولانی در معرض خطرات زیادی از قبیل سرقت‌های مسلحانه هستند. یکی از مزایای ردیاب خودرو برای شرکت‌های ترانزیت کالا فراهم شدن امکان تماس با شماره‌های اضطراری بدون نیاز به تلفن همراه می‌باشد. در داخل کابین راننده دکمه‌های مخصوص SOS نصب می‌باشد که با فشردن آن با شماره‌های اضطراری پلیس و غیره تماس برقرار می‌شود.

ردیاب ترانزیت

اطلاع از وضعیت قطعات خودروهای ترانزیت کالا

به منظور جلوگیری از خراب شدن خودروهای ترانزیت در جاده ها بر روی قطعات مهم و اصلی از قبیل موتور و غیره سنسور نصب شده که با سیستم ردیاب در ارتباط هستند. این سنسورها وضعیت قطعات را بررسی و در صورت وجود اشکال و خرابی سیستم ردیاب به گوشی تلفن همراه مدیر ناوگان پیام ارسال می‌کند.

یوفایندر؛ ارائه‌دهنده برترین ردیاب‌های ماشین سنگین در کشور

تریلی و کامیون جزو مهم‌ترین خودروهای سنگین می‌باشند که وظیفه جا‌به‌جایی بار و کالا داخل و خارج از شهر را به عهده دارند. یکی از دغدغه‌های دارندگان خودروهای سنگین مانند صاحبان خودروهای سنگین و یا مدیران کسب و کارهایی که دارای ناوگان خودروهای سنگین هستند، ردیابی و مدیریت این خودرو‌ها است.
با نصب ردیاب خودروی سنگین، می‌توان موقعیت مکانی خودرو را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده و وضعیت در حرکت بودن و یا متوقف بودن خودرو را رصد کرد. همچنین امکان مشاهده مسیرهای ترددی خودرو به همراه مقدار سرعت حرکت خودرو در این مسیرها وجود دارد. یکی از معتبرترین مراکز فروش ردیاب ترانزیت در کشور، یوفایندر است. شما با مراجعه به دسته‌بندی ردیاب کامیون و تریلی در وب سایت ما می‌توانید برترین مدل‌های این ردیاب‌ها را با ضمانت اصالت کالا و خدمات پس از فروش خریداری کنید.

سوالات متداول
ردیاب ترانزیت چگونه به جلوگیری از قاچاق کالا کمک می‌کند؟
اصولا بعد از بسته‌بندی و پلمپ شدن کالاها این قابلیت در خودروهای ترانزیت وجود دارد که راننده و یا دیگر افراد در طول مسیر باری اضافه را در خودرو قرار داده و به اصطلاح اقدام به قاچاق کنند. برای پیشگیری از وقوع چنین اتفاقی امکان ارسال تصاویر از محموله‌ها با استفاده از ردیاب کانتینری وجود دارد.
منظور از اطلاع از دما کابین حمل بار با ردیاب چیست؟
به طور کلی برخی از خودروهای ترانزیت مخصوص حمل مواد غذایی، میوه و سبزیجات و دارو می‌باشند. به همین دلیل دارای یخچال بوده تا دمای مناسب برای حفظ طراوت و تازگی بار را فراهم کنند. در صورت خرابی یخچال ماشین، کاهش یا افزایش دما از طریق سنسور شناسایی و ردیاب به تلفن همراه یا نرم‌افزار مدیریت ناوگان پیام ارسال می‌کند.

خرید ردیاب کامیون و تریلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر