iran flag

کاربرد ردیاب در صنعت کشاورزی و بهترین ردیاب برای تراکتور و کمباین

4.7/5 - (89 امتیاز)

کشاورزی یکی از مهم‌ترین صنایع دنیا است و قدمت بسیار زیادی دارد. صنعت کشاورزی از هزاران سال قبل، یکی از مهم‌ترین صنایع برای تامین زنجیره غذایی انسان‌ها بوده است. صنعت کشاورزی در طی سال‌ها تغییرات بسیار زیادی را به خود دیده و امروز این صنعت از یک صنعت کاملا سنتی به یک صنعت مدرن تبدیل شده است و ابزار‌های قدیمی که در این صنعت استفاده می‌شدند، امروزه جای خود را به پیشرفته‌ترین ماشین آلات داده‌اند. ماشین‌آلاتی مانند تراکتور و کمباین که امروزه تاثیراتشان روی کشاورزی آنچنان زیاد است می‌توان گفت تصور کشاورزی بدون این ماشین‌آلات، تقریبا غیر‌ممکن است. فناوری جی‌پی‌اس علاوه بر خودروهای شخصی، صنایع مختلف را هم دگرگون کرده است و تاثیر زیادی روی آن‌ها دارد. صنعت کشاورزی یکی از صنایعی است که می تواند با استفاده از جی‌پی‌اس بهره وری بالاتری داشته باشد و امروزه به صورت گسترده در این صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این مقاله از یوفایندر شما را با کاربرد ردیاب در صنعت کشاورزی آشنا می‌کنیم.

فناوری جی‌پی‌اس چیست؟

جی‌پی‌اس یکی از مهم‌ترین فناوری‌های قرن ماست که چند دهه‌ای است به وجود آمده است و تاثیرات زیادی روی زندگی همه ما داشته است. جی‌پی‌اس یا همین سیستم موقعیت یاب جهانی، ماهواره‌هایی هستند که به دور زمین در حال چرخش هستند و سیگنال‌هایی را به زمین ارسال می‌کنند. این سیگنال‌ها حاوی موقعیت مکانی است و می‌تواند توسط گیرنده‌های جی‌پی‌اس در زمین، دریافت شوند.

بیشتر بخوانیم: جی‌پی‌اس چیست؟

ردیاب چیست؟

دستگاه ردیاب، یک دستگاه سخت‌‌‌‌‌‌‌افزاری است که دارای گیرنده جی‌پی‌اس است. این دستگاه روی هر وسیله‌ای که نصب شود، با دریافت سیگنال‌های ماهواره‌های جی‌پی‌اس، موقعیت مکانی آن وسیله را تشخیص داده و به شما نمایش می‌دهد. دستگاه ردیاب موقعیت مکانی را توسط وب‌سایت و اپلیکیشن به شما نمایش می‌دهد. شما می توانید این دستگاه رو روی تراکتور، کمباین و هر نوع از ماشین آلات کشاورزی یا وسایل نقلیه دیگر نصب کنید و به موقعیت مکانی آن وسیله دسترسی داشته باشید.

دستگاه ردیاب مناسب خودروی های سنگین

تصویری از یک دستگاه ردیاب

ردیاب چگونه کار می‌کند؟

ماهواره‌های جی‌پی‌اس سیگنال‌هایی حاوی موقعیت مکانی را به سمت زمین ارسال می‌کنند. دستگاه ردیاب با دریافت این سیگنال‌ها، موقعیت مکانی را با دست می‌آورد و به شما نمایش می‌دهد. البته برای اینکه موقعیت مکانی دقیق‌تر باشد، یک ردیاب به صورت همزمان از سیگنال‌های ۳ یا ۴ ماهواره جی‌پی‌اس استفاده می‌کند. زمانی که شما یک ردیاب تهیه می‌کنید، نیاز به یک سامانه ردیابی برای مدیریت آن دارید. با استفاده از سامانه ردیابی شما می‌توانید تمام وسایل نقلیه و تجهیزاتی که روی آن‌ها ردیاب نصب کرده‌اید را مشاهده و مدیریت کنید.

کاربرد ردیاب در صنعت کشاورزی

استفاده از ردیاب در صنعت جی‌پی‌اس کاربردهای زیادی دارد. مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد استفاده از ردیاب، مشاهده موقعیت مکانی تجهیزات کشاورزی به صورت زنده است. با نصب ردیاب روی کمباین، تراکتور و دیگر تجهیزات، شما می‌توانید موقعیت مکانی آن‌ها را مشاهده کنید. در بسیاری از موارد این تجهیزات به صورت اجاره‌ای به کشاورزان دیگر واگذار می‌شوند که با استفاده از ردیاب شما می‌توانید امنیت آن‌ها را بالا ببرید.

با استفاده از ردیاب در صنعت کشاورزی، شما به موارد زیر دسترسی خواهید داشت:

  • روی حرکت ماشین آلات خود نظارت داشته باشید و بدانید که در لحظه دقیقا کجا هستند؟
  • چه مسیر‌هایی را برای تردد انتخاب می‌کنند؟
  • با چه سرعت‌هایی حرکت می‌کنند؟
  • در چه نقاطی توقف می‌کنند؟
  • چه زمان‌هایی روشن و چه زمان‌هایی خاموش هستند؟
  • چه مسافت‌هایی را در طول بازه زمانی مشخصی طی کرده‌اند؟
  • و موارد دیگری که شما به آن‌ها دسترسی خواهید داشت.

خرید ردیاب برای تراکتور و کمباین

تراکتور و کمباین معمولا در زمین‌های کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند به همین دلیل در اغلب اوقات در معرض گرد و خاک شدید قرار دارند. زمین‌های کشاورزی اغلب دارای ناهمواری هستند و این ماشین آلات تکان‌های شدیدی را در طول کار تجربه می‌کنند. برای خرید ردیاب مناسب برای تراکتور و کمباین، بهتر است چند گزینه را در نظر بگیرید که در ادامه به شما توضیح می‌دهیم:

  • دستگاهی را تهیه کنید تا در برابر گرد و غبار آسیب نبیند.
  • بهتر است ردیابی که انتخاب می‌کنید، ضد آب هم باشد. 
  • ردیابی را انتخاب کنید که در صورت تکان‌های شدید این ماشین آلات، از کار نیفتد.

پیشنهاد یوفایندر

ما در یوفایندر، علاوه بر ارائه سرویس‌های ردیابی، برای داشتن بهترین انتخاب، به شما مشاوره می‌دهیم. اگر قصد خرید ردیاب برای تجهیزات کشاورزی خود و مجهز کردن ناوگان کشاورزی خود به سرویس‌های ردیابی را دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید، ما بارها این سرویس‌ها را در صنایع مختلف پیاده سازی کرده‌ایم و با کوله باری از دانش و تجربه، شما را راهنمایی می‌کنیم. همچنین ما در یوفایندر، دسته‌بندی خاصی در نظر گرفته‌ایم که ردیاب‌های مناسب برای خودروهای سنگین را در این دسته‌بندی قرار داده‌ایم. شما می‌توانید با کلیک روی گزینه زیر، ردیاب‌های پیشنهاد شده توسط یوفایندر برای ماشین آلات سنگین را مشاهده نمایید.

کلام آخر

صنعت کشاورزی یکی از مهم‌ترین صنایع می‌باشد. امروزه کشاورزی سنتی جای خود را به کشاورزی مدرن داده است. امروزه ماشین آلات پیشرفته‌ای در صنعت کشاورزی استفاده می‌شوند که تقریبا تصور این صنعت بدون این ماشین آلات غیرممکن است. فناوری جی‌پی‌اس، تاثیر زیادی روی این صنعت دارد و با استفاده از جی‌پی‌اس بهره وری این صنعت افزایش پیدا می‌کند.

خرید ردیاب خودرو از یوفایندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر