iran flag

معرفی ردیاب تریلی و ترانزیت، مدیریت ناوگان با استفاده از جدیدترین دستگاه‌های جی پی اس

امتیاز دهید

ردیاب تریلی و ترانزیت؛ راهکاری برای جلوگیری از سرقت و قاچاق

چگونه از تریلر‌ها در برابر سرقت محافظت کنیم؟ این سوال بسیاری از صنایع و کسب‌وکارهایی است که از امکانات ماشین‌های سنگین برای ترابری استفاده می‌کنند. با توجه به قیمت بالای خودروهای سنگین و نقش موثر آن‌ها در عملکرد حمل‌ونقل شرکت‌ها، به‌کارگیری ابزارهایی برای مدیریت ناوگان و افزایش امنیت آن‌ها در برابر سرقت اهمیت بالایی دارد. با ترویج استفاده از ردیاب‌ها برای خودروها و باتکیه‌بر قابلیت‌های تعبیه‌شده در آن‌ها، مجموعه‌های صنعتی و باربری‌ها می‌توانند با خرید ردیاب تریلی و ترانزیت، ضمن جلوگیری از سرقت دارایی‌های خود، به فرایندهای حمل‌ونقل نظم ببخشند.

منظور از ردیاب تریلی و ترانزیت چیست؟

ردیاب تریلی و ترانزیت ترکیبی از ‌افزار و نرم‌افزار به‌شمار می‌آید که به صنایع و مجموعه‌های مدیریت ناوگان اجازه می‌دهد از موقعیت مکانی ماشین‌آلات ساختمانی خود باخبر شوند. ردیابی ماشین‌آلات سنگین و ساختمانی، توسط ردیاب‌های GPS انجام می‌شود که با یک سیستم ماهواره‌ای در ارتباط هستند.
بر همین اساس به‌راحتی و با اتصال به اینترنت می‌توان بر عملکرد ماشین‌آلات صنعتی، تریلی، ترانزیت و طیف متنوعی از خودروهای سنگین با رایانه یا دستگاه تلفن همراه نظارت کرد. همچنین خرید ردیاب تریلی و ترانزیت، امکان دسترسی سریع به داده‌های سفرهای پیشین را در اختیار مدیران مجموعه‌های مدیریت ناوگان قرار می‌دهد.

چرا برای ماشین‌های سنگین ردیاب بخریم؟

ماشین‌آلات سنگین موفقیت کسب‌وکار صنایع نقش مهمی دارند. به همین دلیل حفاظت از این دارایی‌ها به اندازه محافظت از خدمات و پرسنل مهم است. ردیاب‌های GPS برای تجهیزات ساختمانی تولید شده‌اند تا صنایع بتوانند عملکرد ناوگان خود را به‌صورت 24 ساعته مشاهده کنند.
از این گذشته، ماشین‌آلات صنعتی یک سرمایه‌گذاری بزرگ برای شرکت‌ها به‌شمار می‌آیند؛ بنابراین اطمینان از عملکرد حداکثری آن‌ها اهمیت بالایی دارد. بر همین اساس نصب ردیاب تریلی و ترانزیت راهکاری موثر برای ردیابی تجهیزات سنگین و جلوگیری از سرقت‌ آن‌ها است. در ادامه به مهم‌ترین مزایای نصب ردیاب‌های جی پی اس در ماشین‌آلات ساختمانی می‌پردازیم.

ردیاب ترانزیت

افزایش نظارت بر ناوگان‌ها

ردیاب ترانزیت، به نظارت بهتر بر ماشین‌آلات صنعتی کمک می‌کند. باتکیه‌بر قابلیت‌های این دستگاه‌ها، صنایع و مشاغل می‌توانند مکان واقعی خودروهای سنگین را ببینند و از استفاده غیر مجاز یا سرقت آن‌ها مطلع شوند. علاوه بر این از دیگر مزایای خرید ردیاب تریلی برای این صنایع می‌توان به ارزیابی مدت‌زمان استفاده از خودرو، مسافت طی شده و… اشاره کرد.

بهبود بهره‌وری کار

در صنایعی که از تجهیزات سنگین استفاده می‌کنند، زمان استفاده از تجهیزات بسیار مهم است. ردیاب تریلی و ترانزیت می‌تواند با مدیریت زمان‌بندی استفاده از این ماشین‌ها، بهره‌وری را افزایش دهد. با نظارت بر زمان استفاده از این ماشین‌ها، صنایع امکان برنامه‌ریزی فرایندهای ترابری خود را به دست می‌آورند. همچنین با توجه به اهمیت نظم در تحویل بارها، با استفاده از داده‌های ذخیره‌شده در حافظه داخلی ردیاب‌های GPS، به‌سادگی می‌توان مدیریت بهتری را برای استفاده از ناوگان اعمال کرد.

کاهش هزینه‌های عملیاتی

استفاده از ماشین‌های سنگین مانند: تریلی و ترانزیت، هزینه‌های سوخت، و تعمیر و نگهداری دارند. یکی از مزایای خرید ردیاب تریلی و ترانزیت، کاهش هزینه‌های عملیاتی و مدیرت بهتر هزینه‌های جانبی است. این دستگاه‌ها با ارائه اطلاعاتی کاربردی درباره مصرف سوخت و سفرهای طی شده، به کاهش هزینه‌های صنایع کمک می‌کنند. در واقع با نظارت مصرف سوخت و ارائه توصیه‌هایی برای به حداقل رساندن آن، مشاغل مختلف می‌توانند هزینه‌های ناوگان خود را کاهش دهند. همچنین نظارت منظم بر وضعیت تجهیزات با این دستگاه، باعث می‌شود که تعمیر و نگهداری ماشین‌آلات صنعتی به موقع انجام شود و هزینه نگهداری طولانی‌مدت کاهش یابد.

عملکرد ردیاب‌ ترانزیت برای جلوگیری از سرقت ماشین‌های سنگین

ردیاب‌های مناسب برای ماشین‌های سنگین بسیار کوچک هستند و در عرض کمتر از 15 دقیقه، به انواع ماشین‌آلات ساختمانی متصل می‌شوند. این دستگاه‌ها در برابر انواع شرایط جوی مقاومت مناسبی دارند و می‌توانند حتی در سخت‌ترین شرایط دمایی عملکرد مناسبی داشته باشند.
ردیاب تریلی و ترانزیت از منبع تغذیه برای عملکرد خود استفاده می‌کند. منابع تغذیه این ردیاب‌ها معمولا باتری داخلی دستگاه یا باتری خود ماشین هستند. در برخی از این دستگاه‌ها دستگاه مانیتورینگ متصل است تا با کمک آن بتوان فرایندهایی مانند: راه‌اندازی یا توقف موتور را کنترل کرد. همچنین در استفاده از ردیاب تریلی و ترانزیت هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد. تمام مدل‌های ماشین‌های سنگین می‌توانند از مزایای نصب این دستگاه بهره‌مند شوند.

عملکرد اصلی ردیاب‌های ماشین‌های سنگین بر مبنای عملکرد GPS است. به عبارت بهتر اطلاعات از رادارهای ماهواره‌ای دریافت شده و سیگنال‌های صحیح با نوع سیگنال دستگاه مطابقت داده می‌شوند. مکانیزم تعبیه‌شده در دستگاه، وضعیت جغرافیایی ماشین‌های سنگین را در فواصل زمانی منظم (هر 2 دقیقه) ثبت می‌کنند و آن‌ را به سرورهای تعیین شده می‌فرستند. بر همین اساس کاربران می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار ردیابی نصب شده بر روی دستگاه‌های هوشمند خود، وقعیت و وضعیت فعلی ماشین‌آلات را به‌صورت دقیق مشاهده کنند.

کاربردهای ردیاب تریلی و ترانزیت در صنایع مختلف

مزیت استفاده از نصب ردیاب برای کامیون و آرامش خاطر ایجادشده از این طریق برای رانندگان و مجموعه‌های مدیریت ناوگان باعث شده است تا طیف متنوعی از صنایع از قابلیت‌های این دستگاه بهره‌مند شوند. معمولا مجموعه‌هایی که حجم بالایی از فرایندهای ترابری در روز دارند، با امکانات ردیاب تریلی و ترانزیت، نظم بهتری به برنامه‌های خود می‌بخشند.
بر همین اساس کاربردهای ردیاب تریلی‌ و ترانزیت عبارت‌اند از:

  • شرکت‌های ساختمانی
  • حمل‌و‌نقل و تدارکات
  • رستوران‌ها و کامیون‌های حمل غذا
  • تریلرهای اتومبیل‌رانی
  • تجهیزات کشاورزی
  • شرکت‌های انرژی و آب و برق
  • صنایع راهسازی
  • مجموعه‌های باربری

ردیاب ترانزیت و تریلی

نکات انتخاب بهترین جی پی اس برای ماشین‌های سنگین

با توجه به تنوع برندها و مدل‌های مختلف ردیاب تریلی و ترانزیت، انتخاب بهترین جی پی اس برای ماشین‌های سنگین به چالشی سخت برای کاربران تبدیل شده است. بر همین اساس در زمان خرید این دستگاه‌ها باید به برخی معیارها توجه داشته باشید تا متناسب با حجم کاری و انتظارات خود، مناسب‌ترین ردیاب را خریداری کنید. در ادامه به مهم‌ترین نکات خرید این دستگاه‌ها اشاره می‌کنیم.

ویژگی‌ها و عملکرد ردیاب را در نظر بگیرید

ردیابی را برای ماشین‌آلات ساختمانی و خودروهای سنگین انتخاب کنید که ویژگی و عملکردی متناسب با نیازهای کسب‌و‌کار شما را ارائه می‌دهد. برخی معیارها مانند: ردیابی سریع، اعلان در صورت خروج خودروها از محل کار، هشدار برای آسیب یا خرابی خودرو و… از جمله این ویژگی‌ها هستند. همچنین مطمئن باشید که ردیاب خریداری شده در مسافت‌های دور نیز عملکرد مطلوبی ارائه می‌دهد.

کیفیت محصول و شهرت برند

در زمان خرید بهترین ردیاب تریلی و کامیون مطمئن شوید که برند محصول خریداری شده از اعتبار بالایی برخوردار است. خودروهای سنگین مستعد لرزش، گردوغبار، فرسودگی و کار مداوم هستند. به همین دلیل باید محصولی را خریداری کنید که مقاومت مناسبی در برابر آسیب داشته باشد. دوام و استحکام دستگاه در برابر شرایط فیزیکی و جوی نامناسب باید در چنینی شرایط مورد توجه قرار بگیرند.

ارزیابی هزینه‌ها؛ عاملی مهم در زمان خرید ردیاب‌ تریلی و ترانزیت

مقرون‌به‌صرفه بودن ردیاب تریلی و ترانزیت، معیار مهم دیگری است که باید در زمان خرید این دستگاه به آن توجه داشته باشید. هزینه خرید، نصب و تهیه اشتراک این محصولات باید با بودجه کسب‌وکار شما سازگار باشند تا هزینه‌های اضافی را بر شما تحمیل نکنند.

ردیاب‌های مناسب کاربرپسند هستند

باید ردیابی را انتخاب کنید که تمام کارکنان بتوانند با آن به راحتی کار کنند. همچنین پشتیبانی از مشتریان توسط شرکت‌های فروش ردیاب‌ها نیز مهم است. این فرایند زمانی اهمیت پیدا می‌کند که در صورت بروز مشکل بتوانید به راحتی با پشتیبانی در ارتباط باشید و مشکل خود را بدون صرف هزینه‌های اضافی برطرف کنید.

امکان همگام‌سازی ردیاب‌ها با دیگر برنامه‌های سازمانی

یکی از مهم‌ترین نکات در زمان خرید ردیاب تریلی و ترانزیت، توجه به همگام‌سازی نرم‌افزار این دستگاه با سایر پلتفرم‌های مدیریت تجهیزات سنگین یا نرم‌افزارهای مدیریت پروژه است. البته درصورتی‌که این امکان وجود نداشته باشد نیز می‌توان از امکانات ردیاب‌ها بهره‌مند شد و این موضوع فقط سرعت مدیریت بهتر ناوگان را افزایش می‌دهد.

قابلیت ردیابی آفلاین

بهترین ردیاب تریلی و ترانزیت باید توانایی ارسال سیگنال‌های GPS به سرورها را به‌صورت آفلاین داشته باشد. این موضوع برای جلوگیری از قاچاق کالا، افزایش امنیت خودرو در برابر سرقت و مدیریت ناوگان در شرایط اضطراری اهمیت بالایی دارد.

خرید بهترین ردیاب تریلی‌ و ترانزیت از یوفایندر

یوفایندر یکی از برترین مجموعه‌های مدیریت ناوگان و عرضه‌کننده انواع ردیاب‌های وسایل نقلیه و شخصی است که طیف متنوعی از محصولات باکیفیت را با قیمتی رقابتی به فروش می‌رساند. محصولات عرضه شده در سایت ما از بالاترین کیفیت برخوردار بوده و از برند معتبر تلتونیکا هستند. کیفیت بالای محصولات، تعرفه‌های اشتراک مقرون‌به‌صرفه، پشتیبانی کامل از خدمات مشتریان و عملکرد مناسب ردیاب‌ها باعث شده است تا بسیاری از صنایع، یوفایندر را برای تجهیز ناوگان خود به ردیاب‌های تلتونیکا انتخاب کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق سایت ما با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

مهم‌ترین مزایای خرید ردیاب برای تریلی‌ و ترانزیت چیست؟
افزایش نظارت بر ناوگان‌ها، بهره‌وری کار و کاهش هزینه‌های عملیاتی از جمله این مزایا هستند.
بهترین برند تولیدکننده ردیاب‌های ماشین‌های سنگین چه برندی است؟
در بین برندهای بازار ایران، برند تلتونیکا بهترین محصولات را به بازار عرضه کرده است.
از ردیاب تریلی و ترانزیت در کدام صنایع می‌توان استفاده کرد؟
تمام صنایعی که از ماشین‌های سنگین استفاده می‌کنند مانند: صنایع ساختمانی، کشاورزی، مجموعه‌های باربری، حمل‌ونقل و تدارکات، رستوران‌ها و… می‌‌توانند از امکانات این دستگاه بهره‌مند شوند.

خرید ردیاب کامیون و تریلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر