iran flag

ردیاب پرسنلی، دستگاهی هوشمند برای ردیابی لحظه‌ای و سریع

امتیاز دهید

همه‌چیز در مورد ردیاب پرسنلی از انتخاب تا خرید

ردیاب‌ها توانسته‌اند در دنیای مدرن به تجهیزاتی کاربردی و مطمئن برای خدمات و صنایع مختلف تبدیل شوند. این دستگاه‌ها با دارا بودن طیف متنوعی از قابلیت‌ها برای مصارف شخصی، مدیریت ناوگان، افزایش امنیت خودروها در برابر سرقت، مسیریابی در سفر و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. ردیاب پرسنلی یا شخصی به‌عنوان یکی از کاربردی‌ترین انواع دستگاه‌های مکان‌یابی شناخته می‌شود که برای کاربردهای مختلف استفاده می‌شود. این ردیاب‌ها با حجم کوچک و توانایی منحصربه‌فرد در دریافت و ارسال سیگنال‌های ماهواره‌ای به سرورهای منتخب، محبوبیت بالایی دارند.

ردیاب پرسنلی چیست؟

ردیاب پرسنلی یا شخصی‌ ابزاری برای نظارت دقیق بر فرایندهای کارکنان، زمان صرف‌شده برای انجام وظایف، اطلاع از حضور و غیاب آن‌ها در سازمان و افزایش بهره‌وری است. این دستگاه‌ها به کارفرمایان اجازه می‌دهند تا بهتر کارایی نیروی کار خود را مدیریت کرده و سیاست‌های شرکت را به طور دقیقی پیگیری کنند. همچنین این نوع از مکان‌یاب‌ها با برخورداری از امکانات متعدد برای کاربردهای شخصی، به‌عنوان ابزاری کاربردی برای کنترل و نظارت‌های شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اندازه ردیاب‌های پرسنلی شبیه به یک تلفن همراه است که افراد به راحتی می‌توانند آن را حمل کنند و در وسایل و اشیای مختلف قرار دهند. امکانات تعبیه شده در این دستگاه‌ها، بستر را برای افزایش کاربردها و موارد مصرفی بیشتر در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

ردیاب پرسنلی

علت استفاده از ردیاب پرسنلی

دلایل متعددی برای استفاده از ردیاب‌های پرسنلی وجود دارند. بااین‌حال افراد و سازمان‌ها متناسب با نیازهای خود می‌توانند از قابلیت‌های این دستگاه‌ها بهره‌مند شوند. بر همین اساس مهم‌ترین مزایای استفاده از ردیاب‌های شخصی عبارت‌اند از:

 • بهینه‌‌سازی منابع سازمانی: با درک نحوه عملکرد زمانی کارکنان، کسب‌و‌کارها می‌توانند منابع را بهینه‌سازی کنند و مطمئن باشند که وظایف به موقع و در چارچوب بودجه تکمیل می‌شوند.
 • افزایش بهره‌وری کسب‌وکارها: ردیابی کارمندان به کسب‌و‌کارها اجازه می‌دهد تا ناکارآمدی‌ها را در جریان کار شناسایی کرده و به آن‌ها برای پیاده‌سازی استراتژی‌های موثر در بهبود بهره‌وری کمک می‌کند.
 • اطلاع از موقعیت مکانی دقیق: از مهم‌ترین مزایای ردیاب پرسنلی، شناسایی دقیق موقعیت مکانی است. این فرایند برای مدیریت ناوگان و ارزیابی عملکرد اشخاص اهمیت بالایی دارد.
 • نصب آسان: ردیاب‌های شخصی اندازه‌ای کوچک دارند و به راحتی می‌توان در اشیای مختلف آن‌ها را جای‌گذاری کرد.
 • امکان تنظیم هشدار: قابلیت‌های تعبیه شده ردیاب‌های شخصی امکان شخصی‌سازی دستگاه و تعریف موقعیت‌های دلخواه برای کاربر را به وجود می‌آورد. باتکیه‌بر این مزیت در صورت تخطی از داده‌های تنظیم شده، کاربر هشدار دریافت می‌کند.

ویژگی‌های بهترین ردیاب پرسنلی

برترین ردیاب‌های بازار با ارائه امکاناتی متعدد و متنوع، به کاربران برای اهداف مختلف کمک می‌کنند. این ردیاب‌ها علاوه بر نمایش موقعیت مکانی به‌صورت زنده، امکان استفاده از حصار و محدودیت جغرافیایی، تماس دو طرفه، شتاب‌سنج، تشخیص سقوط افراد از روی ارتفاع و… را به وجود می‌آورد.
بر همین اساس مهم‌ترین ویژگی‌های ردیاب‌های شخصی عبارت‌اند از:

 • امکان ردیابی آنی با استفاده از سیستم‌های کامپیوتری و موبایل
 • برخورداری از باتری‌ داخلی قوی و قابل تعویض
 • استفاده از مگنت فوق‌العاده برای به‌کارگیری در خودرو
 • امکان شنود صدای محیط
 • برخورداری از آنتن داخلی
 • بدون نیاز به سیم‌کشی
 • امکان تعریف حصار جغرافیایی
 • برخورداری از مقاومت دمایی تا حدود 85 درجه سانتی‌گراد
 • دارای دکمه SOS

انواع ردیاب پرسنلی

نیازهای کاربران برای استفاده از امکانات ردیاب‌های همراه باعث شده است تا برندهای تولیدکننده این محصولات، طیف متنوعی از آن‌ها را به بازار عرضه کنند. بااین‌حال انواع ردیاب پرسنلی متناسب با ظرفیت باتری، ابعاد و نوع کاربردشان به سه دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند.
بر همین اساس انواع ردیاب‌ پرسنلی عبارت‌اند از:

 • بر اساس ظرفیت باتری: دارای انواع 12 ساعته، 3 روزه و 10 روزه از نظر نگهداری شارژ
 • بر اساس کاربرد: برای کودکان و سالمندان، کارمندان و ردیابی حیوانات خانگی
 • بر اساس ابعاد: در اندازه‌های کوچک و جیبی

کاربردهای سازمانی ردیاب پرسنلی

علاوه بر کاربردهای شخصی، بسیاری از سازمان‌ها با استفاده از امکانات موجود در ردیاب‌های شخصی، طیف متنوعی از اقدامات را برای ارزیابی عملکرد کارکنان خود انجام می‌دهند. داده‌های ثبت شده در این دستگاه‌ها به‌عنوان اطلاعاتی مفید برای افزایش بهره‌وری سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
بر همین اساس نقش ردیاب‌های شخصی در سازمان‌ها عبارت‌اند از:

 • بررسی و ارزیابی عملکرد منظم پرسنل
 • نظارت بر بهره‌وری
 • جمع‌آوری بازخورد از سرپرستان برای تصمیم‌گیری در مورد کارکنان
 • بررسی عملکرد بازاریاب‌ها و ویزیتورها در خارج از سازمان‌ها

دیگر کاربردهای ردیاب پرسنلی

کاربردهای متنوع ردیاب‌های پرسنلی این دستگاه کوچک را به ابزاری چندمنظوره تبدیل کرده است. علاوه بر کاربردهای ردیاب پرسنلی در مدیریت عملکرد کارکنان سازمانی، بسیاری از شرکت‌ها برای مدیریت ناوگان و افراد برای کاربردهای شخصی از این وسیله استفاده می‌کنند. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین کاربردهای ردیاب شخصی می‌پردازیم.

کمک به سالمندان آلزایمری و بیمار

عدم اطلاع از مکان دقیق بیماران آلزایمری کابوس بسیاری از افرادی است که با والدین مبتلا به این بیماری زندگی می‌کنند. ردیاب پرسنلی در چنین شرایطی یک وسیله کاربردی برای حفاظت از سالمندان و اطلاع دقیق از موقعیت جغرافیایی آن‌ها است. با توجه به این که دستگاه‌های ردیاب شخصی ابعاد کوچکی دارند، به راحتی داخل جیب یا کیف سالمندان قرار می‌گیرند و موقعیت مکانی آن‌ها را به‌صورت لحظه‌ای به اپلیکیشن تلفن همراه فرزندان ارسال می‌کنند.

محافظت از کودکان با کمک ردیاب شخصی

بسیاری از والدین به دلیل درگیری‌های شغلی فرصت رساندن فرزندان کوچک خود به مدرسه، باشگاه، کلاس زبان و… را ندارند. همچنین در برخی مواقع کودکان برای بازی به محیط‌هایی مانند: پارک‌ها، محله‌های دیگر، پارکینگ‌ها و… می‌روند. خرید ردیاب شخصی به والدین کمک می‌کند تا از موقعیت مکانی دقیق کودکان خود مطلع شوند و در صورت خارج شدن از موقعیت جغرافیایی تعیین شده سریعا اقدام کنند.

ردیاب کودکان

کنترل نوجوانان در زمان رانندگی

سپردن ماشین به نوجوانان با چالش‌ها و نگرانی‌هایی همراه است. به همین دلیل بسیاری از والدین برای جلوگیری از سرقت ماشین و تضمین امنیت و سلامت نوجوان خود، از ردیاب پرسنلی استفاده می‌کنند. این دستگاه در بخش‌های مختلف ماشین یا در وسایل او نصب می‌شود و موقعیت مکانی دقیق نوجوان را به والدین اطلاع می‌دهد. همچنین می‌توان باتکیه‌بر قابلیت اضطراری تعبیه‌شده در این دستگاه‌ها، در زمان نیاز فورا خود را به او رساند.

تضمین امنیت کوهنوردان

دسترسی به موقعیت مکانی کوهنوردان در ارتفاعات کار سختی است. به‌ویژه زمانی که به قله‌های مرتفع صعود می‌کنند، امکان ارتباط با آن‌ها از طریق تلفن همراه به حداقل می‌رسد. خرید ردیاب پرسنلی امکان مشاهده لحظه‌ای دقیق مکان آن‌ها را به وجود می‌آورد و کوهنوردان می‌توانند در صورت بروز حادثه یا ایجاد اتفاقات ناگهانی، با فشردن دکمه “SOS” لوکیشن خود را به سرور ارسال کرده و درخواست کمک کنند.

ردیابی پت؛ از مهم‌ترین کاربردهای فرعی ردیابی پرسنلی

حیوانات خانگی ارزش بالایی برای صاحبان دارند. به همین دلیل گم شدن آن‌ها ضمن ایجاد خسارت‌های مالی فراوان، احتمال آسیب‌های روانی به دارندگان حیوانات خانگی را نیز افزایش می‌دهد. به همین دلیل برای اطمینان خاطر از سلامت پت و جلوگیری از سرقت یا گم شدن آن، بهترین راهکار استفاده از ردیاب‌های همراه است.

نقش ردیاب‌های شخصی در سفر

کاربرد دیگر ردیاب‌های پرسنلی استفاده از این دستگاه‌های کوچک در سفر است. علاوه بر کاربردهای این ردیاب‌ها در پیدا کردن مسیر، بسیاری از مسافران برای امنیت چمدان‌های خود نیز از آن‌ها استفاده می‌کنند. با این وجود در صورت گم شدن یا سرقت چمدان به راحتی می‌توان آن را پیدا کرد.

قابل استفاده برای دوچرخه و موتور سیکلت

سرقت دوچرخه و موتور سیکلت به بسیار رایج شده است. راکبان این نوع از وسایل نقلیه برای حفظ جان خود و جلوگیری از سرقت آن‌ها، از ردیاب پرسنلی استفاده می‌کنند. این ردیاب‌ها نسبت به سایر انواع مکان‌یاب‌ها اندازه کوچک‌تری دارند و همین موضوع باعث شده است تا پیدا کردن این دستگاه‌ها توسط سارقان سخت‌تر باشد.

پرفروش‌ترین ردیاب پرسنلی

طیف متنوعی از دستگاه‌های ردیاب در دسترس هستند که خریداران می‌توانند از آن‌ها برای اهداف شخصی خود استفاده کنند. بااین‌حال در بین ردیاب‌های موجود، برند تلتونیکا با برخورداری از کیفیتی منحصربه‌فرد محصولاتی را به بازار عرضه کرده است که امکان ردیابی آنلاین، ایجاد حصار جغرافیایی، تماس دو طرفه و شتاب‌سنج را به وجود می‌آورد. محصولات این برند با عملکرد مطلوب در دریافت و ارسال داده‌ها به سرور، محبوبیت بالایی در بین کاربران دارند.
بر همین اساس پرفروش‌ترین ردیاب پرسنلی عبارت‌اند از:

 • ردیاب GH5200 تلتونیکا
 • ردیاب TAT100 تلتونیکا
 • ردیاب TMT250 تلتونیکا

یوفایندر؛ مجموعه خرید بهترین ردیاب‌های پرسنلی و مدیریت ناوگان

انتخاب مجموعه فروش معتبر برای خرید ردیاب‌های شخصی، قدم اول برای تضمین کیفیت محصول است. یوفایندر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های فعال در زمینه مدیریت ناوگان و عرضه ردیاب‌ها، انواعی از محصولات برند تلتونیکا را به فروش می‌رساند. تنوع ردیاب‌های عرضه شده در یوفایندر بسیار بالا است و شما می‌توانید برای خرید ردیاب‌های وسایل نقلیه و ردیاب‌های شخصی از طریق سایت ما اقدام کنید. برای این منظور فقط کافی است از طریق سایت به بخش “محصولات” مراجعه کنید.

سوالات متداول

مهم‌ترین کاربرد ردیاب پرسنلی چیست؟
مدیریت سازمانی، افزایش امنیت کودکان و سالمندان، مسیریابی در سفر، جلوگیری از سرقت موتور سیکلت و دوچرخه، تضمین امنیت کوهنوردان و… از جمله این کاربردها هستند.
قیمت ردیاب‌های پرسنلی چقدر است؟
هزینه خرید این دستگاه‌ها به کیفیت محصول، برند، اعتبار فروشگاه، نوسانات ارزی، نوع کاربرد، سال تولید و امکانات موجود در آن‌ها بستگی دارد.
ردیاب‌های پرسنلی در چه انواعی به فروش می‌رسند؟
این دستگاه‌ها متناسب با کاربرد، اندازه و ظرفیت باتری به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند.

خرید ردیاب شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر