iran flag

پیدا کردن ردیاب شنود، تجهیزی کوچک اما کاربردی برای مواقع اضطراری

3/5 - (1 امتیاز)

پیدا کردن ردیاب شنود؛ دغدغه صاحبان خودرو

ردیاب‌های نوین از تازه‌ترین فناوری‌های امنیتی بهره می‌برند. یکی از پرکاربردترین و جدیدترین ویژگی‌های این تجهیزات، قابلیت شنود صدای داخل خودرو است. استفاده از دستگاه شنود قانونی به شما کمک می‌کند تا در صورت سرقت، بتوانید در هر لحظه در جریان صدای داخل خودرو قرار بگیرید. پیدا کردن ردیاب شنود مناسب یکی از چالش‌های افرادی است که دغدغه امنیت خودروی خود را دارند. در این مطلب قصد داریم به بررسی پیدا کردن ردیاب شنود بپردازیم.

ردیاب شنود چیست؟

ردیاب با قابلیت شنود یکی از کاربردی‌ترین ردیاب‌های موجود در بازار است و روی تمامی خودروها قابل نصب می‌باشد. این تجهیز علاوه بر امکان مسیریابی و تعیین موقعیت مکانی خودرو در هر لحظه، قابلیت شنود صدا را نیز در کاربر قرار می‌دهد.
روش کار ردیاب شنود بسیار ساده است. برای استفاده از این ویژگی، تنها کافی است در هر زمانی که نیاز به شنیدن صداهای داخل کابین خودرو دارید، با شماره سیم‌کارت تعبیه‌شده در ردیاب تماس بگیرید. پس از برقراری تماس، میکروفن ردیاب به صورت خودکار فعال می‌شود و شما می‌توانید به صورت آنلاین و لحظه‌ای به شنود صداهای داخل خودرو بپردازید.
روش های پیدا کردن ردیاب‌های شنود به این صورت عمل می‌کنند که در جی‌پی‌اس یا سامانه موقعیت‌یاب جهانی یک میکروفون کوچک تعبیه می‌شود. بدین ترتیب شما شنیدن تمامی صداها در داخل خودرو را خواهید داشت. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا زمانی‌که برای مدت‌زمانی طولانی از خودرو سر نزده‌اید، نگران فرزند دلبندتان در داخل خودرو هستید یا خودروی شما به سرقت رفته است، به سادگی بتوانید به صداهای درون خودرو گوش داده و حتی صدای ضبط‌شده را برای پیگیری در اختیار پلیس قرار دهید.

ردیاب شنود

آیا پیدا کردن ردیاب شنود قانونی است؟

باید گفت که مطابق قانون، شنود در ایران ممنوع است. اما این قانون دارای یک تبصره است، به این صورت که اگر شنود به جان، مال و حیثیت دیگران آسیب برساند، غیر مجاز به شمار می‌رود. اما در صورتی‌که از ردیاب شنود تنها برای حفاظت از جان و مال خود استفاده می‌کنید، هیچ منع قانونی در این زمینه ندارد. به‌عبارت دیگر، درصورتی‌که ردیاب شنود هیچ ضرری به افراد جامعه نرساند، هیچ‌گونه پیگرد قانونی در انتظار شما نخواهد بود.

البته دستگاه شنود به جز امکان شنیدن صدای داخل ماشین هیچ، امکانات دیگری در اختیار شما قرار نمی‌دهد. این در حالی است که جی‌پی‌اس یا ردیاب شنود خودرو علاوه بر شنود صدای داخل ماشین، امکانات دیگری از جمله ردیابی آنلاین و تعیین موقعیت مکانی دقیق خودرو را نیز برای شما به همراه دارد.

ویژگی‌ها و مزایای ردیاب شنود

ردیاب شنود به عنوان پیشرفته‌ترین تجهیز امنیتی موجود در بازار، امنیت دوچندانی برای خودروی شما به ارمغان می‌آورد. این ردیاب علاوه بر تمامی مزیت‌های یک ردیاب معمولی خودرو، به قابلیت شنود نیز مجهز است تا خیال شما را از بابت امنیت خودرو راحت باشد. این مساله باعث می‌شود در هر مکان و در هر زمان احساس حضور در خودروی خود را تجربه کنید. بدین ترتیب پیدا کردن ردیاب شنود و تهیه آن به شما کمک می‌کند تا در صورت بروز سرقت، صدای سارقین را بشنوید و آن را در اختیار پلیس قرار دهید. گفتنی است شنود داخل خودرو تنها یکی از امکانات ردیاب شنود. سایر قابلیت‌های این تجهیز عبارتند از:

 • ردیابی لحظه‌ای: با ورود به اپلیکیشن ردیاب خودرو، در هر لحظه بررسی می‌کنید که ماشین شما در کدام جاده یا محور در حال حرکت است. با استفاده از این ویژگی در صورت در اختیار گذاشتن ماشین خود به دیگری یا بروز سرقت، می‌توانید موقعیت مکانی آن را پیدا کنید.
 • خاموش کردن خودرو از راه دور: پیدا کردن یک ردیاب شنود مناسب در بازار به شما کمک می‌کند بتوانید از فاصله دور دستور خاموش شدن بدهید. همچنین در صورتی که خودروی شما متوقف باشد، برق آن قطع می‌شود و اگر در حال حرکت باشد نیز به محض توقف، ادامه حرکت غیر ممکن خواهد شد.
 • ارسال هشدار در مواقع اضطراری: در صورتی که ردیاب تشخیص دهد یک اتفاق غیرطبیعی رخ داده است، به صورت لحظه‌ای به شما پیامک هشدار ارسال می‌کند. از میان این رخدادها می‌توان به حمل با جرثقیل، روشن شدن خودرو و غیره اشاره کرد.
 • جمع‌وجور بودن: دستگاه شنود یاب به عنوان یکی از کوچکترین جی‌پی‌اس‌های موجود در بازار می‌تواند در خودرو کاملا مخفی شود.

کاربردهای ردیاب شنود

تامین امنیت خودرو با استفاده از ردیاب شنود، مهم‌ترین کاربرد این تجهیز به شمار می‌رود، به طوری که شما می‌توانید همیشه از وضعیت خودروی خود باخبر باشید و موقعیت مکانی آن را رصد کنید. سایر کاربردهای ردیاب شنود عبارتند از:

 •  یافتن خودرو پس از سرقت: اگر خودروی شما دزدیده شود، بلافاصله یک هشدار دریافت خواهید کرد مبنی بر اینکه خودرو روشن شده است. حتی اگر ماشین روشن هم نشود و با جرثقیل حمل شود، در این حالت نیز ردیاب آن را تشخیص داده و به شما هشدار می‌دهد. همچنین در کنار مکان‌یابی خودرو می‌توانید صدای داخل اتاق را نیز شنود کنید.
 •  محافظت از افراد: با بهترین ردیاب شنود دار روی خودرو می‌توانید زمانی که ماشین‌تان را به اعضای خانواده می‌سپارید، از موقعیت آن‌ها به صورت لحظه‌ای مطلع شوید. همچنین در صورت بروز مشکل می‌توانید سریعا به کمک آنها بشتابید.

نصب ردیاب شنود

عوامل موثر در پیدا کردن و قیمت ردیاب شنود

پیدا کردن ردیاب شنود در بازار و قیمت آن به عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان یکی از عوامل اثرگذار بر قیمت، می‌توان به دقت این دستگاه اشاره کرد، به طوری که هر چقدر که دقت آن بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. به طور معمول این تجهیز دقت بالایی در ردیابی دارد و خطای آن نیز پایین و در حدود ۳ تا ۵ متر است. سایر عوامل تاثیرگذار در قیمت ردیاب شنود عبارتند از:

 • قابلیت شنود صدای داخل خودرو با کیفیت بالا
 • پشتیبانی از هشدارها و پیامک‌های امنیتی
 • امکان قطع کردن برق خودرو از راه دور
 • جمع‌وجور بودن ردیاب
 • امکان ذخیره تاریخچه مسیرهای مورد تردد
 • امکان به‌روزرسانی نرم‌افزاری

نکته مهم در پیدا کردن و خرید ردیاب شنود

ردیاب شنود با هدف بالا بردن امنیت خودرو و ایجاد آرامش‌خاطر برای رانندگان و مالکان آن طراحی شده است. شما تنها در صورتی می‌توانید این تجهیز را در خودرو نصب کنید که مالک خودرو باشید. همچنین لازم است که در هنگام نصب، مدارک خود را ارائه دهید. اگر از ردیاب شنود برای موارد غیرقانونی همچون شنود و ضبط صدای سرنشینان ماشین و تجاوز به حریم شخصی آنها در مواردی غیر از سرقت استفاده شود، مسئولیت آن بر عهده خریدار است.

نصب ردیاب شنود

نصب ردیاب شنود خودرو به دقت و تخصص بالایی نیاز دارد. به همین خاطر توصیه می‌شود برای انجام این کار از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرد. بدین ترتیب نه‌ به سیستم برق ماشین شما آسیب می‌رسد و نه گارانتی آن باطل می‌شود.

برای پیدا کردن ردیاب شنود از یوفایندر کمک بگیرید

در این مطلب به بررسی پیدا کردن ردیاب شنود پرداختیم. شنیدن صدای داخل خودرو به شما کمک می‌کند تا به صورت لحظه‌ای در جریان اتفاقات رخ‌داده در داخل ماشین‌تان قرار بگیرید. معمولا قیمت و کیفیت مناسب جی‌پی‌اس از عوامل مهمی هستند که افراد برای پیدا کردن ردیاب شنود و خرید، آنها را لحاظ می‌کنند. خوشبختانه ردیاب‌های باکیفیت و قیمت مناسبی وجود دارند که با ویژگی‌های خود می‌توانند امنیت اتومبیل شما را تامین کنند.
یوفایندر یکی از برندهای شرکت نرم‌افزاری فرادید ارتباط نیلگون است. ما در یوفایندر با بهره‌گیری از تخصص و تجربه بهترین برنامه‌نویسان و ارائه به‌روزترین محصولات، به شما در پیدا کردن ردیاب شنود مناسب و با کیفیت بالا کمک می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با همکاران ما تماس بگیرید.

خرید ردیاب خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر