iran flag

کاربرد ردیاب در صنایع مختلف، چرا استفاده از ردیاب در صنایع ضروری است؟

امتیاز دهید

ردیاب در صنایع مختلف چه کاربردی دارد؟

امروزه راهکارهای ردیاب جی‌پی‌اس به‌طور گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار و با هدف افزایش کارایی فرآیندهای متعدد، بهینه‌سازی وظایف کارکنان و افزایش کیفیت خدمات ارائه‌شده مورد استفاده قرار می‌گیرند. همه این تغییرات می‌توانند تضمین‌کننده رشد پایدار سود و همچنین امکان گسترش فعالیت‌های تجاری و دستیابی به گروه وسیع‌تری از مشتریان بالقوه در سرتاسر صنایع مختلف باشند. در این مطلب قصد داریم به بررسی کاربرد ردیاب در صنایع مختلف بپردازیم.

ردیابی ناوگان چطور می‌تواند به شرکت شما کمک کند؟

ردیابی ناوگان با فناوری جی‌پی‌اس به ابزاری ضروری برای مدیریت ناوگان در هر اندازه و نوع تبدیل شده است. مزایای استفاده از این فناوری برای پیگیری موقعیت وسایل نقلیه و تجهیزات آنها برای شرکت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. شکی نیست که مشاغل در سراسر جهان به دنبال یافتن روش‌هایی جدید برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری سازمانی هستند.
درست است که سازمان‌های مختلف تاکتیک‌های متفاوتی دارند، اما اگر شرکت شما تعداد زیادی وسیله نقلیه در ناوگان خود دارد، توصیه می‌شود از سیستم‌های ردیاب جی‌پی‌اس استفاده کنید. به همین ترتیب، اگر در صنایع زیر فعالیت نیز دارید، لازم است هر یک از وسایل نقلیه خود و همچنین عملکرد راننده را پیگیری کنید.

کاربرد ردیاب در صنایع مختلف حمل‌ و نقل

زمان در بخش حمل‌ونقل اهمیت زیادی دارد. هنگام سفر بین استان‌ها و شهرها که تحویل بار چند روز طول می‌کشد، راننده و وسیله نقلیه باید تمام پروتکل‌های ایمنی از جمله رانندگی در محدوده سرعت مجاز، انتخاب مسیرهای قابل قبول و تحویل به موقع را رعایت کنند. این روزها برای ناوگان کامیون، سیستم‌های نظارت از راه دور به تجهیزات استاندارد تبدیل شده‌اند. انفورماتیک نه تنها به سرپرستان شما کمک می‌کند تا عملکرد اپراتور مانند سرعت، زمان شروع و توقف، بیکاری، مسیرهای رسیدن به مکان‌ها و پارک در شب را به صورت لحظه‌ای نظارت کنند، بلکه شما را قادر می‌سازند بر عملکرد اپراتور مانند سرعت، استارت و زمان توقف، بیکاری، مسیرهای رسیدن به مکان‌ها، و پارک در شب نیز نظارت داشته باشید.

دستگاه‌های مانیتورینگ جی‌پی‌اس به پیگیری آمادگی عملیاتی ناوگان شما کمک می‌کنند و شما را از دغدغه‌هایی درباره خودرو همچون باد کم تایر یا مشکلات موتور مطلع می‌کنند. علاوه بر این، زمانی که اپراتورهای شما خواستار کمک فوری باشند، به کمک آنها می‌آیند. اگر شما در صنعت حمل‌ونقل فعال هستید، می‌توانید با استفاده از محصولات ردیاب یوفایندر به مدیریت بهتر ناوگان بپردازید و در نهایت تجربه مشتریان خود را ارتقا دهید.

کاربرد ردیاب در صنایع مختلف

کاربرد ردیاب در صنایع مختلف نفت و گاز

از آنجایی که نفت و فرآورده‌های نفتی ارزش بالایی دارند، لازم است ناوگان به اندازه کافی ایمن باشد تا خطر سرقت آن را تهدید نکند و همچنین در صورت بروز تصادف نیز باید جانب احتیاط را رعایت کرد تا از ضرر و زیان عمده جلوگیری به عمل بیاید، ضمن اینکه ایمنی راننده نیز تضمین شود. سیستم‌های ردیابی جی‌پی‌اس به شما امکان می‌دهند با ردیابی مکان خودرو، ایمنی رانندگان را تضمین کنید. محصولات یوفایندر می‌توانند با ارائه اطلاعات لحظه‌ای از موقعیت خودرو و همینطور وضعیت وسیله نقلیه، نقش مهمی در ناوگان فرآورده‌های نفتی بازی کنند.

برای اطلاعات بیشتر از سامانه مدیریت ناوگان یوفایندر کلیک کنید

کاربرد ردیاب در صنعت ساخت‌وساز

معمولا در پروژه‌های ساختمانی هزینه‌های هنگفتی صرف تجهیزات می‌شود و ردیاب‌های جی‌پی‌اس می‌توانند به بازیابی مصالحی که به سرقت رفته‌اند کمک کنند. این امکان وجود دارد که سارقان کامیون‌ها، تجهیزات برق و سایر ملزومات موجود در محل ساخت‌وساز را هدف شوم خود قرار دهند. اگر در این وسایل نقلیه ابزارآلات وجود داشته باشد، ضرر و زیان دوچندان خواهد شد. به همین خاطر لازم است که پروژه‌های ساختمانی خودروهای خود را به تجهیزات مانیتورینگ جی‌پی‌اس مجهز کنند تا سارقین فرصت‌طلب نتوانند آنها را از محل کار خارج کنند.

سیستم ردیاب جی‌پی‌اس خودرو می‌تواند تضمین کند رانندگانی که قرار است محموله‌ای را از یک مکان به مکانی دیگر حمل کنند، بدون اتلاف وقت این کار را انجام می‌دهند، ضمن آنکه از مسیرهای ایمن استفاده می‌کنند. علاوه بر این، اگر کارکنان بدانند که در اطراف آنها فناوری نظارت وجود دارد، برای انجام امور محوله از روش‌های ایمن و صحیح استفاده خواهند کرد. با استفاده از ردیاب‌های یوفایندر می‌توانید از عدم وارد آمدن خسارت یا بروز سرقت در پروژه ساختمانی خود اطمینان حاصل کنید.

کاربرد ردیاب در لجستیک

متخصصان توصیه می‌کنند که بهتر است تمام وسایل نقلیه و تمام رانندگان شرکت‌های لجستیکی دارای ناوگان بزرگ، همواره تحت نظارت قرار بگیرند. در گذشته این کار با اعتماد به افراد، برقراری تماس تلفنی و ارسال رادیویی انجام می‌شد. اما ردیابی جی‌پی‌اس موثرترین روش به شمار می‌رود. هر هفته، مشاغل لجستیک به صدها یا هزاران گیرنده خدمات ارائه می‌دهند و هرگونه وقفه در خدمات می‌تواند فاجعه‌بار باشد. به عنوان مثال، اگر یک شرکت پخش دارو، محموله خود را توزیع کند اما راننده نتواند آن را تحویل دهد، ممکن است تعداد زیادی از بیمارانی که داروی خود را تمام کرده‌اند، نتوانند داروی جدید دریافت کنند.
به طور مشابه، کامیون‌دارانی که مواد غذایی یا پوشاک را حمل می‌کنند، در صورت دیر رسیدن ممکن است باعث بروز مشکلات مهمی شوند و مشاغل نتوانند به مشتریان خود خدمت‌رسانی کنند. حتی اگر آنها فقط یک یا دو ساعت تاخیر داشته باشد، ممکن است این دیرکرد برای گیرنده هزینه دارد و به تصویر وی آسیب بزند. ردیاب‌های یوفایندر با دقت بالایی که دارند، به شما کمک می‌کنند تا از تمام جزئیات روند تحویل کالا آگاه شوید و در صورت بروز مشکل در زنجیره تامین، در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را برطرف سازید.

استفاده از ردیاب در صنایع مختلف

کاربرد ردیاب در خدمات حمل‌ونقل

ردیابی جی‌پی‌اس توسط شرکت‌های حمل‌ونقل حرفه‌ای در جهان استفاده می‌شود. آنها بدین وسیله قادر هستند خدمات عالی ارائه دهند؛ چرا که امروزه مشتریان می‌خواهند بدون تماس با افراد یا حدس و گمان، مطلع شوند محموله آنها چه وقت به دست‌شان خواهد رسید. بنابراین، بخش حمل‌ونقل نقش مهمی بین فروشنده و مشتری بازی می‌کند. با استفاده از سیستم جی‌پی‌اس، تمام طرف‌های درگیر دقیقا می‌دانند که بسته مورد نظر از دفتر مرکزی و فرایند مرتب‌سازی گرفته تا درب منزل، چه مسیری را طی می‌کند. محصولات ردیاب یوفایندر با بهره‌گیری از تازه‌ترین فناوری دنیا به شما کمک می‌کنند تا سفر بین فروشنده تا مشتری به صورت بهینه طی شود.

کاربرد ردیاب در تحویل غذا

یک شرکت نوپا به نام Swiggy برای رقابت با شرکت‌های حمل‌ونقل، راه‌حل هوشمندانه‌ای ارائه کرد. این شرکت برنامکی (اپلیکیشنی) طراحی کرد که از ابزار جی‌پی‌اس برای ردیابی پیک تحویل‌دهنده استفاده می‌کند. این برنامک به شما اطلاع می‌دهد غذای شما از کجا می‌آید و چقدر طول می‌کشد تا به خانه برسد. اگر شما صاحب رستوران یا فست‌فود هستید، بهترین گزینه برای ردیابی تحویل غذا به مشتریان می‌تواند مجهز ساختن ناوگان به محصولات ردیاب یوفایندر باشد.

کاربرد ردیاب در بخش کشاورزی

علیرغم این باور رایج که کشاورزی یک حوزه بسیار سنتی است، اما امروزه از انواع مختلف نوآوری‌ها و فناوری‌ها استقبال می‌کند. در این بخش برای افزایش حجم و کیفیت محصولات، از راهکارهای مختلف فناورانه از جمله راه‌حل‌های غنی از سیستم جی‌پی‌اس استفاده می‌شود.
در کشاورزی دقیق تا حد گسترده‌ای از جی‌پی‌اس استفاده می‌شود. این مفهوم مستلزم استفاده از روش‌ها و ابزارهای مختلف کشاورزی هوشمند برای افزایش کنترل بر تمام فرآیندهای مربوطه است. از میان این فرایندها می‌توان به نظارت بر موقعیت دام، تجهیزات و وسایل نقلیه اشاره کرد که بدون بهره‌گیری از فناوری جی‌پی‌اس غیرممکن است. محصولات ردیاب یوفایندر با قیمت مناسب، به کشاورزان کمک می‌کنند تا بیشترین بهره‌وری را از فعالیت‌های زراعی خود داشته باشند.

کاربرد ردیاب در صنایع مختلف رو به افزایش است

همانطور که اشاره شد، فناوری‌های ردیابی جی‌پی‌اس می‌توانند به طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها کمک کنند. در واقع ردیابی جی‌پی‌اس یک ابزار ضروری برای مدیریت ناوگان در هر نوع اندازه‌ای در صنایع مختلف است و می‌توان از آن در حوزه‌های حمل‌ونقل، نفت و گاز، ساخت‌وساز، تدارکات و خدمات تحویل بسته‌ها استفاده کرد. سیستم‌های ردیابی جی‌پی‌اس می‌توانند به ردیابی وسایل نقلیه و تجهیزات، اطمینان از ایمنی راننده، جلوگیری از سرقت، بهینه‌سازی مسیرها و بهبود کارایی کمک کنند.
یوفایندر ارائه‌دهنده سیستم مدیریت ناوگان برای صنایع مختلف و همینطور مصرف‌کنندگان عادی است. محصولات یوفایندر منحصرا از شرکت اروپایی تلتونیکا تامین می‌شوند و از ضمانت اصالت کالا و گارانتی ۱۸ ماهه برخوردار هستند. علاوه بر این، شما می‌توانید از نصب در محل، خدمات پس از فروش و همچنین مشاوره رایگان یوفایندر نیز بهره‌مند شوید.

خرید ردیاب خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر