iran flag

گم شدن چمدان در فرودگاه، چگونه چمدان‌های گم شده را پیدا کنیم؟

امتیاز دهید

همه‌چیز راجع به گم شدن چمدان در فرودگاه

سفرهای هوایی در کنار آسایش و امنیتی که دارند، با چالش‌هایی نیز روبه‌رو هستند. گم شدن چمدان در فرودگاه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مسافران است که در زمان سفر باید آن را جدی گرفت. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که احتمال دارد در کنار پول نقد، سوغاتی‌ها و وسایل ضروری، برخی اسناد و مدارک نیز در چمدان باشند. به همین دلیل مسافران برای جلوگیری از این اتفاق راهکارهایی را به کار می‌گیرند. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه سفری ایمن داشته باشید و از چمدان خود مراقبت کنید، با ما در این مطلب از وب‌سایت یوفایندر همراه باشید تا صفر تا صد گم شدن چمدان در پرواز را بررسی کنیم.

گم شدن‌ چمدان در فرودگاه یک مساله ساده نیست

در همین ابتدای کار باید اشاره کنیم که مفقودی چمدان در فرودگاه وقت زیادی را از شما می‌گیرد. اگر به اقدامات پیشگیرانه‌ای دقت کنید که باید در زمان مفقودی مد نظر داشته باشید، مطمئن باشید که سفری امن و آرامش‌بخش را تجربه خواهید کرد. بر همین اساس راهکارهای جلوگیری از گم شدن ‌چمدان در فرودگاه را جدی بگیرید تا بتوانید از سفر خود لذت ببرید.

اگر چمدانمان در پرواز گم شد چه کار کنیم؟

بیشتر مسافران در صورت گم کردن چمدانشان در فرودگاه نمی‌دانند دقیقا باید چه کاری انجام دهند. بهترین کار برای این است که به جای تمرکز بر اقدامات لازم در صورت گم شدن چمدان در فرودگاه، راهکارهایی را به کار بگیرید که مانع از گم شدن آن شود. بااین‌حال اگر به هر دلیلی چمدان شما گم شد، به راحتی می‌توانید با به‌کارگیری انواع راه حل‌ها برای چمدان گم شده در پرواز، نگرانی خود را برطرف کنید. در ادامه به معرفی مهم‌ترین راهکارها در این زمینه می‌پردازیم.

تماس با شرکت هواپیمایی

اولین اقدام پس از گم شدن چمدان در فرودگاه، تماس با شرکت هواپیمایی است. توجه داشته باشید که به محض اطلاع از گم شدن چمدان باید حتما همان لحظه با پشتیبانی ایرلاین صحبت کرده و تا زمان به نتیجه نرسیدن فرودگاه را ترک نکنید. مسئولیت گم شدن چمدان با ایرلاین مربوطه است؛ بنابراین باید کاملا از این موضوع آگاه شود تا بتواند اقدامات لازم را برای پیگیری را انجام دهد.

استفاده از بیمه مسافرتی؛ از بهترین راهکارها برای جلوگیری از مفقودی چمدان در فرودگاه

در زمان اضطراری که گم شدن چمدان در فرودگاه نیز یکی از موارد اضطراری است، بیمه مسافرتی به کمک شما می‌آید. به همین دلیل در زمان پرداخت هزینه خدمات بیمه مسافرتی، از شرکت‌هایی استفاده کنید که پرداخت خسارت آسیب دیدن یا مفقودی چمدان را پشتیبانی می‌کنند.

راهنمای پیشگیری از گم شدن چمدان

چگونه از گم شدن چمدان در پرواز جلوگیری کنیم؟ این سوال مهم بسیاری از مسافران خارجی و داخلی است. توجه داشته باشید حتی در صورت استفاده از این راهکارها نیز ممکن است همچنان چمدان یا سایر وسایل شما در زمان سفر گم شوند؛ اما استفاده از این راهکارها امنیت چمدان شما را افزایش می‌دهد.

استفاده از ردیاب؛ بهترین راه حل برای چمدان گم شده در فرودگاه

بهترین و موثرترین راهکار برای پیشگیری از گم شدن چمدان در فرودگاه، استفاده از ردیاب‌های هوشمند و کوچک است. این وسایل کوچک با ارسال دقیق باتکیه‌بر تکنولوژی GPS موقعیت جغرافیایی به گوشی مسافران، مانع از سردرگمی آن‌ها در زمان گم شدن چمدان‌ها در طول سفر می‌شوند. اندازه این ردیاب‌ها بسیار کوچک است و به راحتی می‌توانید در قسمت‌های دلخواه چمدانتان این وسایل را قرار دهید.
از سوی دیگر تمام ردیاب‌ها با گوشی‌های هوشمند سازگار هسند و شما می‌توانید با خرید ردیاب سازگار با تلفن همراهتان، موقیت دقیق چمدان را در گوشی موبایل خود چک کنید. همچنین با توجه به اهمیت محتویات چمدان و احتمال از دست دادن مقادیر زیادی پول، سند، پاسپورت و سایر اشیای قیمتی، قیمت خرید ردیاب‌ها بسیار مقرون‌به‌صرفه است. برای مشاهده جدیدترین ردیاب‌های شخصی می‌توانید به سایت یوفایندر مراجعه کنید.

گم شدن چمدان در فرودگاه

عکس گرفتن از چمدان

حتی اگر ردیاب‌های حرفه‌ای را درون چمدان قرار می‌دهید، قبل از تحویل حتما تعدادی عکس کاملا واضح از آن‌ها بگیرید. همچنین می‌توانید از محتویات درون چمدان نیز عکس بگیرید که در زمان پیدا شدن این وسیله، از کامل بودن وسایل مطمن باشید.

رسید تحویل بار را تا زمان پایان سفر نزد خود نگه دارید

اشتباه بزرگ بسیاری از مسافران این است که اهمیت رسید تحویل بار را جدی نمی‌گیرند. سعی کنید در زمان تحویل این رسید، آن را در جای امنی قرار دهید تا در زمان گم شدن چمدان در فرودگاه بتوانید با ارائه آن به مسئولین فرودگاه، زودتر چمدان خود را پیدا کنید.

برچسب چمدان را چندین بار چک کنید

اگر سفر هوایی را تجربه کرده باشید، با برچسبی که دور دسته چمدان چسبیده می‌شود، آشنایی کاملی دارید. اطلاعات درج شده بر روی این برچسب نشان‌دهنده اطلاعات شما و پرواز شما است. درصورت گم شدن چمدان در فرودگاه، با استفاده از این برچسب فرایند پیدا کردن آن با سرعت بالاتری انجام می‌شود.

جدا کردن تگ‌های پرواز قبلی از چمدان

تگ‌های دور دسته چمدان فقط برای همان پرواز کاربرد دارند؛ بنابراین نیازی نیست آن‌ها را پس از خروج از فرودگاه همچنان نگه دارید. این اشتباه بزرگ را مرتکب نشوید. در بسیاری مواقع وجود تگ‌های اضافی ماموران فرودگاه را برای پیدا کردن چمدان‌ها گمراه می‌کند و با وجود آن‌ها نمی‌توانید چمدان را پیدا کنید.

وسایل گران را نزد خود نگه دارید

یکی از اشتباه‌های رایج بیشتر مسافران این است که وسایل قیمتی خود را در چمدان می‌گذارند. صرف نظر از کاهش امنیت سفر در چنین شرایطی، گم شدن چمدان می‌تواند خسارت بیشتری را به شما وارد کند. فراموش نکنید جواهرات، مدارک، اشیای گران‌قیمت، وسایل شخصی، دستگاه‌های هوشمند و… نباید در چمدان قرار بگیرند. در صورت آسیب دیدن هر یک از آن‌ها نمی‌توانید ادعای خسارت داشته باشید؛ بنابراین وسایل گران‌قیمت را درون یک ساک دستی بگذارید و همراه خود حمل کنید.

بزرگ‌ترین چمدان ممکن را انتخاب کنید

انتخاب چمدان بزرگ شاید یک راهکار ساده و دم دستی باشد؛ اما در جلوگیری از گم شدن چمدان در فرودگاه بسیار مهم است. به جای استفاده از چندین ساک و چمدان کوچک، یک چمدان بزرگ داشته باشید تا ضمن راحت‌تر بودن حمل‌ونقل در زمان مفقودی آن، بتوانید راحت‌تر اقدامات لازم برای جست‌وجوی آن را پیش ببرید.
انتخاب چمدانی خاص؛ راهکاری هوشمندانه برای جلوگیری از مفقودی چمدان در فرودگاه
هر چقدر چمدان شما رنگ‌بندی و مدل‌ خاص‌تری داشته باشد، احتمال گم شدن آن در فرودگاه‌ کمتر است. بیشتر مسافران برای انتخاب چمدان به سراغ مدل‌های تکراری و رنگ‌بندی تیره می‌روند؛ اما اگر چمدان خود را رنگارنگ یا حداقل رنگ روشن انتخاب کنید، احتمال گم شدن آن به مراتب کاهش می‌یابد.

اطلاع از قوانین هر ایرلاین

قبل از انتخاب ایرلاین لازم است که حتما تمام قوانین وضع شده مربوط به گم شدن چمدان در فرودگاه توسط ایرلاین را بررسی کنید. مطالعه این قوانین به اطلاعات خوبی درباره شرایط حمل وسایل مجاز، چگونگی عملکرد در زمان بحران و شناخت حقوق شما در اختیارتان قرار می‌دهد و می‌توانید باتکیه‌بر آن گام‌های بعدی را بردارید.

مراحل پیگیری چمدان گم شده در فرودگاه

پس از شناخت راهکارهای جلوگیری از گم شدن چمدان در فرودگاه نوبت به مراحل پیگیری چمدان‌های گم شده می‌رسد. نکته مهم این است که در صورت چنین اتفاقی خونسردی خود را حفظ کنید؛ زیرا اگر چمدان در فرودگاه گم شده باشد، به احتمال بسیار بالا پیدا خواهد شد. بااین‌حال در ادامه به مراحل پیگیری جمدان گم شده در فرودگاه می‌پردازیم.

اطلاع گم شدن چمدان‌ به مسئولین فرودگاه‌؛ مرحله اول

همه فرودگاه‌ها دفتری به نام “دفتر اشیای گمشده” دارند. در زمان گم شدن چمدان در فرودگاه حتما به این بخش بروید و مشخصات چمدانتان را در اختیار پرسنل آنجا قرار دهید. در بیشتر موارد با پیگیری ماموران این بخش چمدان‌ها پیدا می‌شوند.

گم شدن چمدان در فرودگاه

مرحله دوم ثبت گزارش کتبی مفقودی چمدان است

درخواست مفقودی چمدان نباید اولین مرحله برای پیدا کردن آن باشد. این فرایند باید زمانی اتفاق بیوفتد که شما با مراجعه به اطلاعات پرواز یا دفتر اشیای گمشده به نتیجه‌ای نرسیدید. برای ثبت گزارش کتبی مفقودی چمدان نیز باید به دفتر اشیای گمشده مراجعه کرده و فرم‌های مربوطه را پر کنید. با پر کردن کامل و دقیق اطلاعات، پس از گم شدن چمدان، این وسیله به آدرس درج شده ارسال می‌شود.

ارسال درخواست خسارت

آخرین مرحله از فرایند پیگیری گم شدن چمدان در فرودگاه، به دریافت خسارت از ایرلاین برمی‌گردد. این موضوع زمانی امکان‌پذیر است که شما پس از گذشت یک ماه هنوز بار خود را تحویل نگرفته باشید. برای این کار ابتدا باید فرم‌های مربوطه را پر کرده و درخواست خود را برای جبران خسارت گم شدن چمدان‌ در فرودگاه ثبت کنید. در صورت تایید، غرامت چمدان گم‌شده پس از تخمین ارزش بار برای شما اعمال می‌شود. البته پرداخت این غرامت‌ها نقدی نیست؛ بلکه ایرلاین‌ها خسارت را به‌صورت اعمال تخفیف در پروازهای بعدی در نظر می‌گیرند.

جلوگیری از گم شدن چمدان‌ در فرودگاه‌ با خرید ردیاب شخصی از یوفایندر

ردیاب‌ها بهترین وسایل برای پیشگیری از گم شدن چمدان در فرودگاه هستند. این وسایل با عملکرد مطلوب در انواع سیستم‌عامل‌های تلفن همراه، داده‌های دقیقی را از مکان لحظه‌ای چمدان در اختیار صاحبان بار قرار می‌دهند. اگر به دنبال خرید انواع مدل‌های ردیاب‌های شخصی هستید، مجموعه یوفایندر بهترین گزینه پیش روی شما است. مجموعه ما به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز مدیریت ناوگان و فروش انواع ردیاب‌های خودرو و جی پی اس‌های شخصی، جدیدترین ردیاب‌های برند تلتونیکا را به فروش می‌رساند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده محصولات یوفایندر، از بخش‌های مختلف سایت ما دیدن کنید.

خرید ردیاب شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر