iran flag

مزایای ردیاب خودرو (جی‌پی‌اس خودرو)

4.9/5 - (86 امتیاز)

پیشرفت در فناوری ارتباطات باعث شده است که امروزه استفاده از ردیاب خودرو بیش از هر زمان دیگری رایج باشد. جذابیت دستگاه‌های ردیاب به دو مزیت اصلی خلاصه می‌شود، یکی بهره وری و دیگری آرامش خاطر است. اما چگونه دستگاه‌های ردیاب خودرو به این مزایا دست یافتند و افراد را تحت تأثیر ویژگی‌های بی‌مانند خود قرار دادند؟ در این بررسی ما به مزایای ردیاب خودرو برای ناوگان‌ها و ماشین‌های شخصی می‌پردازیم.

خرید ردیاب خودرو

ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو یا همان جی‌پی‌اس خودرو یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های ردیابی هستند که امروزه در دسترس مشاغل و مصرف‌کنندگان شخصی قرار دارند. به زبان ساده‌تر، ردیاب دستگاهی است که از سیستم موقعیت یاب جهانی برای تعیین و ردیابی مکان حامل خود (معمولاً یک وسیله نقلیه یا شخصی که آن را حمل می‌کند) استفاده می‌کند. این دستگاه امکان جمع ‌آوری و نمایش داده‌های موقعیت مکانی را روی نقشه فراهم می‌کند و سپس می‌توان از آن برای مکان ‌یابی استفاده کرد.

بیشتر بخوانیم: ردیاب خودرو چیست؟

اهمیت ردیاب خودرو

در این عصر، ردیابی خودرو به یک راه‌حل آسان و مقرون به صرفه برای بسیاری از مشاغل تبدیل شده است. دستگاه‌های ردیاب خودرو به شما کمک می‌کنند تا رفتار رانندگی خود را کنترل کرده و امکاناتی برای بهبود عملکرد پیدا کنید. با داده‌های زنده و در لحظه و گزارش دقیق فعالیت خودرو، می‌توانید از وسیله نقلیه خود بیشتر مراقبت کنید.

سیستم جی‌پی‌اس خودرو شامل یک دستگاه ردیاب است که در داخل خودرو نصب می‌شود و با نرم‌افزار سامانه ردیابی ارتباط برقرار می‌کند تا به کاربر اجازه دهد وسیله نقلیه خود را ردیابی کند. وسیله نقلیه را می‌توانید به صورت زنده ردیابی کنید، این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا ماشین یا موتورسیکلت خود را به طور موثر ردیابی کنید.

سامانه هوشمند ردیابی یوفایندر تنها سامانه در کشور است که خدمات ردیابی را به صورت کاملا زنده (Live) به شما ارائه می‌دهد و شما می‌توانید حرکت خودرو یا هر وسیله ای که ردیاب به آن متصل کرده‌اید را به صورت کاملا زنده مشاهده نمایید.

مزایای ردیاب خودرو برای شرکت‌های دارای ناوگان حمل‌و‌نقل

مزایای ردیاب خودرو برای شرکت‌های دارای ناوگان حمل‌و‌نقل

جی‌پی‌اس خودرو به دلایل مختلفی می‌تواند ابزار مفیدی هم برای ناوگان‌ها (شرکت‌های حمل‌و‌نقل) و هم برای استفاده‌کنندگان شخصی باشد. دستگاه‌های ردیاب امکان مکان یابی خودرو را فراهم می‌کنند اما مزایای آن فراتر از شناسایی موقعیت مکانی وسیله نقلیه هستند. برخی از مزایای کلیدی ردیاب جی‌پی‌اس عبارتند از:

1- مسیرهای بهینه شده

ردیاب‌های جی‌پی‌اس به شما این امکان را می‌دهند تا با بررسی مسیرهایی که ناوگان شما حرکت می‌کند و سپس بررسی این مسیرها، مناسب‌ترین مسیر را برای آن‌ها انتخاب کنید. مدیران شرکت‌های حمل و نقل می‌توانند برای ردیابی مسیرهایی که رانندگان طی می‌کنند و ارزیابی روند عملکرد آن‌ها برای بهینه ‌سازی مسیرها استفاده کنند. برای بهبود عملکرد مسیر برنامه ریزی شده از تجزیه و تحلیل پیشرفته مسیریابی و گزارش‌های بصری استفاده می‌شود.

شما در سامانه یوفایندر به گزارش‌های کاملی از حرکت‌ها و جزییات دیگر ناوگان حمل و نقل خود دسترسی دارید که در مدیریت بهتر ناوگان به شما کمک می‌کنند.

2- افزایش امنیت خودرو و ناوگان

ردیاب جی‌پی‌اس خودرو می‌تواند به افزایش امنیت خودرو و ناوگان شما کمک کند. اگر وسیله نقلیه‌ای از دسترس خارج شود، می‌توانید توسط سامانه ردیابی خودرو را فورا مکان‌یابی نمایید.

در یوفایندر شما حتی می‌توانید مناطقی را تحت عنوان حصار جغرافیایی تعریف نمایید تا در صورت خروج خودرو از این مناطق هشدار دریافت کنید.

3- افزایش رضایت مشتریان

خواه ناوگان شما محصولاتی را به درب منازل تحویل ‌دهد یا بخشی از زنجیره تامین پیچیده‌تر باشد، مشتریان شما انتظار سطح خاصی از خدمات را دارند. از آنجایی که نرم ‌افزار ردیابی جی‌پی‌اس موقعیت دقیق هر وسیله نقلیه را به شما ارائه می‌کند، می‌توانید به طور مؤثرتری خودروی نزدیک به محل زندگی مشتری را به سمت او بفرستید.

4- کاهش هزینه‌ها

با اتخاذ تصمیمات استراتژیک و کارآمدتر، هزینه‌های سوخت را کاهش دهید. دستگاه‌های ردیابی خودرو به مدیران ناوگان کمک می‌کنند تا با اطمینان تصمیم‌ گیری در هزینه‌ها را به صورت موثرتری انجام دهند. شما به گزارشاتی مانند میزان حرکت خودروها، سرعت حرکت خودروها و مواردی مانند گزارشات مصرف سوخت دسترسی خواهید داشت.

ردیاب جی‌پی‌اس خودرو برای اشخاص

مزایای ردیاب جی‌پی‌اس خودرو برای اشخاص

در اینجا برخی از مزایای دستگاه ردیابی خودرو جی‌پی‌اس برای استفاده شخصی آورده شده‌اند:

گزارشات عالی

با یک نگاه سریع به پنل سامانه ردیابی می‌توانید به سادگی مسافت پیموده شده، حجم سوخت مصرف شده، زمان توقف در هر مسیر، زمان خاموش بودن خودرو، سرعت خودرو در مسیرهای مختلف و بسیاری از موارد دیگر را مشاهده و نظارت کنید. با دانستن تمام این جزئیات می‌توانید بهره وری و عملکرد خودرو را افزایش دهید.

ردیابی سریع

شما می‌توانید موقعیت مکانی خودرو خود را به صورت زنده ردیابی کنید. در سامانه ردیابی یوفایندر شما می توانید مکان خودروی خود را به صورت کاملا زنده مشاهده نمایید، سپس می‌توانید درک دقیقی از مکان خودرو و زمان رسیدن آن به مقصد پیدا کنید. ردیابی زنده به شما این امکان را می‌دهد تا در زمان حال مکان دقیق اتومبیل خود را ردیابی کنید.

تاریخچه حرکت خودرو

با استفاده از این قابلیت می توانید گزارشی از حرکت خودروی خود در محدوده زمانی مشخصی را روی نقشه ببینید. همچنین می توانید میزان مسافت پیموده شده را در طول مدت انتخابی مشاهده نمایید. 

افزایش امنیت خودرو

نصب ردیاب خودرو یکی از اقداماتی است که امنیت خودروی شما را افزایش می‌دهد. در صورتی که خودروی شما مورد سرقت قرار گیرد، شما می‌توانید خودروی خود را توسط ردیاب خودرو، ردیابی کنید. علاوه بر نظارت بر مکان خودرو، دستگاه‌های ردیاب جی‌پی‌اس خودرو می‌توانند در صورت مشاهده رفتار مشکوک هشدارهای لازم را ارسال کنند و در وهله اول به جلوگیری از سرقت کمک نمایند.

 

بهترین دستگاه ردیاب خودرو

بهترین دستگاه ردیاب خودرو

چه کسب و کاری داشته باشید که متکی به ارائه محصولات و خدمات به مشتریان خود باشد، چه فقط دارای خودروی شخصی باشید، راه حل ردیابی جی‌پی‌اس می‌تواند برای شما ارزشمند باشد. اما کدام سیستم برای شما مناسب‌تر است؟

هنگام ارزیابی یک سیستم، مهم است که موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • کیفیت مکان‌یابی: آیا ناوگان شما از ردیابی زنده (Live) بهره می‌برد یا موقعیت آن‌ها هر چند ساعت یکبار بروزرسانی می‌شود؟
  • سهولت استفاده: در نظر بگیرید که ردیاب خودرو و سامانه ردیابی آن به راحتی قابل استفاده است. استفاده از اپلیکیشن موبایل برای ردیابی بسیار مهم است.
  • پشتیبانی مشتری: داشتن دسترسی و دریافت پشتیبانی مناسب یکی از مهم‌ترین مواردی است که در انتخاب یک دستگاه ردیاب و سامانه ردیابی باید در نظر داشته باشید.
  • سهولت نصب: باید بتوانید با راهنمایی و به سادگی نصب آن را انجام دهید و برای نصب نیاز به استخدام شخص دیگری یا صرف هزینه‌های خیلی زیاد نداشته باشید.

کلام آخر

دستگاه ردیاب جی‌پی‌اس خودرو برای وسائل نقلیه به دلایل مختلفی می‌تواند ابزار مفیدی باشد. دستگاه‌های ردیاب می‌توانند کاهش هزینه سوخت، افزایش بهره وری، رانندگی بهتر و ایمن‌تر، سرقت، خرابی و تصادف سریع‌تر، حق بیمه کمتر و نگهداری آسان‌تر و نظارت بر چرخه عمر را در اختیار رانندگان قرار دهند. شما با نصب یک ردیاب خودرو می‌توانید مزایای بسیاری دریافت کنید و از وسیله نقلیه خود به خوبی نگهداری و مراقبت کنید.

 

خرید ردیاب خودرو از یوفایندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟

در مورد سیستم مدیریت ناوگان سوالی دارید؟ روی ما حساب کنید!

تماس با یوفایندر